اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی برای استان در سه روز آینده برف و باران پراکنده پیش بینی کرد .

به گزارش تبریزمن، بر اساس این اعلام ،آسمان استان فردا /پنج شنبه/صاف تا قسمتی ابری از بعد از ظهر و شب افزایش ابر و در اواخر وقت بارش پراکنده باران و برف خواهد بود .

روز جمعه ۱۵ آبان هم آسمان آذربایجان شرقی کمی تا نیمه ابری گاهی افزایش ابر و برخی نواحی باران و برف به طور پراکنده خواهد بارید .

۱۶ آبان ماه نیز هوای استان صاف تا قسمتی ابری بعد از ظهر افزایش ابر و رعد و برق در برخی نواحی احتمال بارش باران و برف پیش بینی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، جمع آوری شاخ و برگ های خشکیده و میوه های ریخته شده پای درختان میوه و سوزاندن آنها در بیرون باغ، برای پیشگیری و مبارزه با آفات قارچی و باکتریایی در درختان میوه هسته دار و دانه خشک لازم است .

بر اساس این گزارش ، سمپاشی درختان گردو و هسته دارها بعد از ریزش ۷۵ درصد برگ ها با سمومی نظیر بردویا اکسی کلرور مس زیر نظر کارشناسان حفظ نباتات در مناطقی که شرایط جوی مساعد باشد، استفاده از کود فروت ست در باغات از دیگر توصیه های جهاد کشاورزی استان به کشاورزان است .

حفاظت از پوشش گلخانه های پلاستیکی در مقابل باد، جلوگیری از افت دمای گلخانه ها و استفاده از نور مصنوعی در صورت کمبود نور و تنظیم دما و رطوبت انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی از جمله دیگر توصیه های هواشناسی کشاورزی است که باید کشاورزان آنرا رعایت کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :