محمد محمدپور پیش بینی کرد امسال بیش از ۸۰۰ هزار نفر از چهاردهمین نمایشگاه کتاب تبریز بازدید کنند.

تبریزمن، سرویس فرهنگی و هنری: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در گفتگو با تبریزمن اظهار داشت: بازدید مردم در این روزهای ابتدایی نمایشگاه بسیار پرشور پرتعداد بوده است و امسال بیشتر از سایر سال ها شاهد حضور بازدید کننده ها در این نمایشگاه بین المللی خواهیم بود.

وی سپس با اشاره به اینکه این نمایشگاه بزرگترین رویداد فرهنگی استان به شمار می رود، ادامه داد: بازدید کننده ها از شهرهای مختلف استان، تبریز و نیز از سایر استان ها هستند که نشان از اعتبار و کیفیت این نمایشگاه دارد.

محمدپور همچنین ادامه داد: دانشجویان، اساتید دانشگاهی و حوزوی، دانش اموزان و آحاد مردم حضور پرتعدادی در نمایشگاه امسال داشتند.

وی همچنین گفت: در روزهای آتی فکر می کنم ازدحام جمعیت بیشتر از این خواهد بود.

محمدپور سپس افزود: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کل بن تخفیف کتاب در نمایشگاه امسال است که توسط وزارت ارشاد اختصاص داده شده است و بین مردم توزیع می شود و مشکلی در این خصوص نداریم و با رعایت تکریم و سیتم های نوبت دهی انجام می شود.

وی همچنین ابراز داشت: قیمت بن های تخصیصی به بازدید کننده ها نیز افزایش یافته، در سال گذشته حداکثر ۵۰ هزار تومان بن داده می شد که امسال این رقم به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

محمدپور سپس افزود: نزدیک ۵۰ درصد در این نمایشگاه برای خرید کتاب تخفیف داده می شود.

وی به حضور ناشران خارجی و داخلی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: تعداد ناشران امسال افزایش یافته و نزدیک ۱۰۰۰ ناشر در نمایشگاه حضور دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه ۹۰ ناشر خارجی نیز از ۲۳ کشور دنیا در این نمایشگاه حضور دارند، ادامه داد: ۱۸ هزار عنوان کتاب در بخش خارجی و بیش از ۱۰۷ هزار عنوان کتاب داخلی نیز در این نمایشگاه عرضه شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :