نائب رئیس شورای شهر تبریز گفت: موضوع تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ تنها متعلق به شهرداری تبریز نیست تمامی دستگاه های اجرایی باید دست در دست هم دهند تا میزبان شایسته ای برای گردشگران اسلامی در شهر تبریز باشیم.

تبریزمن، سرویس شهری: محمد حسین جعفری درباره اقداماتی که باید برای میزبانی از گردشگران اسلامی در سال ۲۰۱۸ انجام شود به خبرنگار تبریزمن این چنین توضیح داد: با انتخاب شدن شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ همه سر ذوق آمده اند و ما نباید انتظار داشته باشیم که شهرداری تبریز به تنهایی این موضوع را دنبال کند.

باید همگی دست در دست هم بدهیم تا میزبان شایسته ای برای گردشگران باشیم

این موضوع تاثیر زیادی در استان خواهد داشت و به همین خاطر تمام دستگاه های اجرایی از جمله استانداری و فرمانداری و دیگر دستگاه ها باید دست در دست هم دهند تا میزبان شایسته ای برای گرداشگران در سال ۲۰۱۸ باشیم.

جعفری

انتظار میرود نزدیک به دو میلیون گردشگر را به تبریز بیاوریم

وی اضافه کرد: تا آنجایی که من اطلاع دارم ستادی به همین منظور در استانداری تشکیل شده است و باید برای میزبانی هرچه بهتر و شایسته تر آمده شویم و انتظار میرود نزدیک به دو میلیون گردشگر را به تبریز بیاوریم که با این میزبانی میتوان اتفاق فرهنگی و اقتصادی خوبی برای استانمان بیفتد.

باید در شهرداری ۵۰ درصد هزینه ها را کاهش دهیم

نائب رئیس شورای شهر تبریز درباره نحو رویکرد بودجه سال آینده گفت: همانطور که همه ما می دانیم وضعیت کشور به گونه ای است که در کشور بحران اقتصادی وجود دارد و وقتی رکود هست شهرداری درآمد نخواهد داشت، مدیریت اجرایی شهرداری باید به طور انقباضی اداره شود به طوری که باید به هزینه کردمان توجه کنیم، از هزینه های بی مورد دوری کنیم، هزینه هایمان را حداقل ۵۰ درصد کاهش داده و در خرید کالا ملزومات و گل و گیاهی که در پارکها و فضاهای سبز کاشته می شود صرفه جویی کنیم.

سردار جعفری

 باید در مناطق کم برخوردار، خدمات شهرداری بیشتر شود

جعفری روند رو به رشد عمران و آبادانی شهر تبریز را موفقیت آمیز توصیه کرد و توضیح داد: در دوسال اخیر اتفاقات خوبی در شهر تبریز رخ داده است، از جمله رو گذرها و زیرگذرها، آسفالت اتوبان پاسداران و برخی زیر ساختها ولی انتظار داریم در آینده بعضی مسیر گشایی ها پایان یابد بخصوص مسیرگشایی شمال به جنوب شهر تبریز، باید در مناطق کم برخوردار خدمات شهرداری انجام شده و گره ترافیکی سطح شهر تبریز پایان یابد.

ارزش افزوده و سرمایه گذاری در غرب تبریز کم است

وی در ادامه افزود:ارزش افزوده و سرمایه گذاری در غرب تبریز کم است و باید نگاه ویژه ای به غرب، جنوب غرب و شمال غرب تبریز در بخش حاشیه نشینی و عمران و آبادانی داشته باشیم.

جعفری

شهید شکوری فردی متعهد و مورد اعتماد مردم بود

سردار جعفری درباره شهادت سید حسن شکوری نیز گفت: شهید شکوری افتخار حضور ۸۴ ماه مداوم در خط مقدم جبهه و فرماندهی گردان رزمی لشگر ۳۱ عاشورا در دوران جنگ، جانشین منطقه مقاومت بسیج استان و رئیس دفتر مهندسی سپاه شمالغرب کشور را داشته و سه دوره به عنوان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر تبریز خدمت نموده است.

وی در ادامه گفت: شهید شکوری زمانی که در شورای شهر تبریز حضور داشت فردی متعهد و مورد اعتماد مردم بود و در زمان جنگ نیز رزمنده بی ادعایی بود، یکی از الگوهای بارز اخلاقی وی کار و تلاش صادقانه اش بود.”آدم پاک در مسیر درست می رود” شعار وی بود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :