آئین تشییع پیکر مرحوم مرتضی اعلمی از روزنامه نگاران باسابقه تبریز امروز سه شنبه با حضور جمع کثیری از اهالی حوزه فرهنگ و رسانه استان برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، آئین تشییع پیکر این روزنامه نگار فقید تبریزی، خالق صحنه های زیبایی از حضور و هماوایی فعالان رسانه ای آذربایجان شرقی با همراهی مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بود.

لحظه های به خاک سپردن پیکر مرحوم اعلمی در قطه هنرمندان وادی رحمت تبریز نیز به یاد ماندنی بود و نزدیکان، دوستان و اعضای خانواده این روزنامه نگار فقید تبریزی در فراق وی اشک می ریختند.

نجوای دوستان حاضر در این مراسم درباره ویژگی های اخلاقی مرحوم اعلمی و ذکر خاطراتی از نکته سنجی، شوخ طبعی و گشاده رویی های آن فقید از دیگر نکات جالب توجه این مراسم بود.

علاوه بر فعالان حوزه فرهنگ و رسانه، برخی از نمایندگان سابق آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی و مقام های دولتی پیشین استان نیز در آئین تشییع پیکر مرحوم اعلمی حضور داشتند.

مرحوم اعلمی با این حضور پرشور دوستداران اش در خانه ابدی اش آرام گرفت تا خاطره تبسم های شیرین وشوخی های بامزه اش برای همیشه در ذهن فعالان رسانه ای آذربایجان شرقی به ویژه تبریز نقش ببندد.

اکنون که این واژه ها را پس از بازگشت از سر قبر آن انسان دوست داشتنی و بزرگوار همچون دانه های تسبیح پشت سر هم می چینم، روحیه مردم مدار و چهره خندانش مانند تابلویی از جلوی چشمانم می گذرد.

مرحوم اعلمی از افراد وجیه الچهره حوزه فرهنگ و رسانه بود و همه روزنامه نگاران از جوان و پیشکسوت، احترام وی را داشتند و حضورش در برنامه های خبری و محافل رسانه ای، مایه امید و مسرت بود.

این روزنامه نگار فقید در شادی و عزا، یار و غمخوار دوستان روزنامه نگار بود و در محافل رسانه ای برای حل مشکلات دوستان تلاش می کرد.

با این اوصاف، قطعه هنرمندان وادی رحمت تبریز امروز میهمانی دیگری را از جنس قلم در جمع میهمانان باصفایش پذیرفت تا حلقه دیگری بر زنجیر درگذشتگان حوزه فرهنگ، هنر و رسانه تبریز در بلندی های وادی رحمت افزوده شود.

مرتضی اعلمی، روزنامه نگار باسابقه و اخلاق مدار تبریز دیروز سه شنبه در بیمارستان شهید مدنی این کلان شهر در دهه پنجم حیات خود دارفانی را وداع گفت.
مرحوم اعلمی از روزنامه نگاران خوشنام

و محبوب تبریز بود که فعالیت روزنامه نگاری را از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در قامت خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی آغاز کرد.

این روزنامه نگار فقید تبریزی در طول همه سال های فعالیت حرفه ای خود از احترام ویژه ای در بین فعالان رسانه ای و مسئولان آذربایجان شرقی برخوردار بود و در تمام این مدت برای رعایت اصول اخلاقی روزنامه نگاری تلاش کرد.

مرحوم اعلمی در اواخر فعالیت روزنامه نگاری خود سرپرستی روزنامه جمهوری اسلامی در آذربایجان شرقی را بر عهده داشت.

مرحوم اعلمی حدود یک سال قبل جراحی قلب انجام داد و از دو هفته قبل نیز برای جراحی مجدد در بیمارستان بستری و در روزهای اخیر در کما بود.

خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان شرقی درگذشت این روزنامه نگار خوشنام را به خانواده وی و فعالان رسانه ای استان تسلیت می گوید و برای بازماندگان از درگاه خداوند متعال صبر جمیل می طلبد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :