پیکر مطهر سه شهید گمنام و ۲ شهید شناسایی شده دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با حضور امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی، مقامات لشکری و کشوری و حضور گسترده مردم قدرشناس تبریز بر دوش همرزمانشان تشییع شدند.

به گزارش تبریزمن، استاندار آذربایجان شرقی در این آئین با بیان اینکه بر اساس نص صریح قران این شهیدان زنده اند و خدا آنان را برگزیده است، گفت: شهدای گمنام در محضر خدا متنعم از نعمت های الهی هستند.

اسماعیل جبارزاده، بزرگترین فیضی که شامل حال مومن می شود را شهادت دانست و افزود: در این بین بهترین شهادت جاوید الاثر بودن است که این عزیزان علاوه بر اینکه جانشان را فدا کردند چه بسا دعایشان هم که جاوید الاثر بودن هست، مستجاب شد.

وی گفت: امروز افتخار می کنیم که میزبان این عزیزان هستیم و خوشا به حال مردم تبریز که در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) میزبان مهمانانی هستند که در راه خدا مجاهدت کرده اند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه این شهیدان به جایی مشرف شدند که آرزوی هر انسان مومنی است، اظهار کرد: این تشییع باشکوه نشان دهنده این است که مردم هنوز ادامه دهنده راه شهدا هستند.

جبارزاده تشییع باشکوه و بدرقه گرم شهدا را نشان دهنده حمایت مردم از انقلاب و رهبری دانست و گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ‘ هنوز درب شهادت بسته نیست’ و امروز فرزندان ما در برابر تکفیری ها در دفاع از ائمه اطهار(ع) و حضرت زینب (ع) جان خود را فدا می کنند.

وی همچنین این تشییع گسترده را نشانگر وحدت نیروهای مسلح و نظامی دانست و افزود: همان طور که در هشت سال دفاع مقدس وحدت تمام یگان های مسلح باعث شد که در برابر دشمن تا بن دندان مسلح بایستیم، امروز هم با همان وحدت می توانیم سنگرهای کفر را که در برابر اسلام حقیقی ایستاده اند، برچینیم.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امروز سنگرهای دفاع از قران و ائمه اطهار(ع) به سواحل مدیترانه کشیده است و هر چقدر این دفاع را از خاک جمهوری اسلامی دور کنیم به همان میزان به نفع اسلام است.

جبارزاده ادامه داد: افتخار می کنیم که امروز رزمندگان اسلام در سواحل مدیترانه به نام مدافع حرم از اسلام دفاع می کنند و مطمئن هستیم آینده از آن اسلام و حاکمیت اسلام است.

پیکر ۲ شهید شناسایی شده ‘جعفر سلیمانی’ و ‘مرتضی اعلائی’ در گلزار شهدای تبریز و سه شهید گمنام در پارک شمیم پایداری و در کنار موزه دفاع مقدس به خاک سپرده شدند.

شهیدان ‘جعفر سلیمانی’ و ‘مرتضی اعلائی’ که با آزمایش دی.ان.ای شناسایی شده اند از شهدای ارتشی تیپ ۴۰ هستند که در منطقه ‘عین خوش’ عراق تفحص شدند .

جعفر سلیمانی در سال ۶۶ و شهید اعلائی اسفنجانی در سال ۶۷ در داخل خاک عراق در منطقه ‘عین خوش’ به فیض شهادت نائل شدند .

امروز همچنین ۲ شهید گمنام دفاع مقدس هم در شهر آقکند میانه خاکسپاری شدند.

پنج شهید گمنام مربوط به شهدای عملیات بدر و خیبر تفحص شده در جزیره مجنون هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :