وزیر کشور گفت: چاره‌اى جز تحقق اقتصاد مقاومتى نداریم .

به گزارش تبریزمن، “عبدالرضا رحمانى فضلى” در نشست منطقه‌اى استانداران، سفرا و رووساى نمایندگى‌هاى جمهورى اسلامى در کشورهاى منتخب با اشاره به جنایت‌هاى وقیحانه آل سعود عنوان کرد: تمامى حوادثى که از این رژیم منحوس مشاهده مى‌شود حاکى از اضمحلال و سقوط آن است.

وى ادامه داد: دولت آل سعود، بى عرضگى و بى کفایتى خود را به بالاترین حد ممکن رسانده و نشان داده که نسبت به امور مسلمین، بى توجه است.

وى در بخشى از سخنان خود با اشاره به نامگذارى امسال به “اقتصاد مقاومتى، اقدام و عمل” عنوان کرد: بحث اقتصاد مقاومتى، یک ضرورت قطعى است و باید آن را محقق کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه چاره اى جز تلاش براى اقتصاد مقاومتى نداریم اظهار کرد: از نظر سیاسى، اقتصادى، امنیتى، اجتماعى و علمى، اقتصاد مقاومتى یک امر پذیرفته شده است.ما نسبت به مردم و انقلاب، تعهدى داریم و با مسائلى مواجه هستیم که توجیه پذیر اقتصاد مقاومتى است.

رحمانى فضلى با بیان اینکه دولت تدبیر و امید و شخص دکتر روحانى، مصمم به تحقق کامل اقتصاد مقاومتى است، ادامه داد: بیش از ٧٠ درصد وقت و انرژى دولت، صرف مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتى مى شود.

وى از برجام به عنوان یکى از دستاوردهاى موفق ایران اسلامى یاد کرد و گفت: اقتصاد مقاومتى، زمینه و بستر مناسبى است که دستاوردها و نتایج برجام را به صورت عینى تر و ملموس تر به مردم نشان دهیم.

وزیر کشور با انتقاد از سخنان برخى ها و سیاسى کردن جریان برجام تصریح کرد: برخى ها انتظار دارند که همه اتفاقات خوب در یک بازه زمانى بسیار کوتاه اتفاق بیفتد .برجام، بستر و زمینه مناسبى است که در اکثر حوزه ها منجر به تسهیل و روانسازى شده و در آینده نزدیک، شکوفاىى همه جانبه کشور را در پى داشته باشد.

به گفته این مقام مسئول، بعد از برجام، فضاى بسیار خوبى در کشور ایجاد شده، ایران هراسى ، کمتر شده و به جرات مى توان گفت که اجماع جهانى علیه جمهورى اسلامى ایران رفع شده است.همچنین تمایل سرمایه گذاران خارجى به حضور و سرمایه گذارى در ایران افرایش پیدا کرده است.

رحمانى فضلى تصریح کرد: برخى ها به جاى حل مشکلات و یا ارائه راهکار در این مورد، تلاش مى کنند که مردم را ناامید کنند .

 وى همچنین با ابراز رضایت از برگزارى نخستین نشست منطقه اى استانداران و سفراء جمهورى اسلامى در کشورهاى منتخب گفت: مصوبات مربوط به کارگروه هاى تخصصى را به صورت کامل اجرا و به امضاى پنج وزیر مربوطه مى رسانیم .

 وى با اشاره به لایحه تقدیمى دولت به مجلس و تصویب آن با عنوان FATF گفت: خوشبختانه گام هاى بسیار موثر و مثبتى در حوزه بین الملل و به ویژه بخش سیاسى و تجارى برداشته ایم

وزیر کشور با بیان اینکه در سال هاى گذشته فقط دو کشور کره شمالى و ایران ، اجراى قرارداد FATF را نپذیرفته و در لیست سیاه قرار داشتند.با قبول این قراردادها، اکثر مشکلات در حوزه مالى و بانکى رفع مى شود به همین دلیل باید این سند و قرارداد به عنوان برنامه اقدام و عمل مدنظر باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :