رئیس اداره پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای کلانشهر تبریز امروز چهارشنبه در وضعیت ناسالم و هشدار برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش تبریزمن، شاهین رحیم اوغلی افزود: بر اساس آخرین آمار استخراجی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در این شهر، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲٫۵ میکرون ۱۰۴پی. اس. آی و به حالت هشدار برای گروه های حساس رسیده است.

وی اظهارکرد: میزان آلایندگی ها رو به کاهش است و انتظار می رود تا ظهر امروز شاهد سالم شدن هوا باشیم.

رحیم اوغلی ادامه داد: برای جلوگیری از آسیب های جدی، کودکان و سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور در فضاهای باز خودداری و در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند.

وی دلیل آلودگی هوا را وارونگی دما عنوان کرد و گفت: طبق پیش بینی هواشناسی استان از بعد از ظهر امروز سامانه بارشی به استان وارد می شود که در صورت عدم بارش آلودگی همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری ۱۸ روز آلودگی هوا داشتیم که هفت روز آن در شش ماه نخست سال با وضعیت ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

وی ادامه داد: در شش ماه نخست سال گذشته ۱۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز نیز وضعیت هوا ناسالم برای عموم افراد بوده است.

رحیم اوغلی، دلیل اصلی آلودگی هوا در ۶ ماه نخست سال جاری ذرات معلق پی ام ۱۰ برشمرد و گفت: در ۶ ماه دوم سال وارونگی دما دلیل آلودگی هواست.

به گزارش ایرنا، شاخص آلودگی هوا اگر زیر ۱۰۰ پی. اس. آی باشد سالم، بین ۱۰۰ و ۲۰۰ ناسالم، بین ۲۰۰ و ۳۰۰ وضعیت اضطرار و ۳۰۰ به بالا وضعیت بحرانی به شمار می رود.

کلانشهر تبریز حدود یک میلیون و ۸۰۰هزار نفر جمعیت دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :