پرشورها در حال حاضر که سه هفته از مسابقات لیگ برتر گذشته، با ۵ امتیاز از سه بازی، در رتبه سوم جدول رده بندی جای دارند، اما مطمئنا در هفته های آتی وضعیت برای این تیم بهتر هم خواهد شد…

تبریزمن، سرویس ورزشی: سرخپوشان تراکتورسازی فصل را زیاد خوب شروع نکردند، آن ها ابتدا درگیر حواشی مرتبط با انتخاب زمین بازی های خود شدند و پس از آن، در دوبازی ابتدایی علی رغم ایجاد موقعیت های فراوان، نتوانستند سه امتیاز را بدست آورند. با این حال هفته گذشته این روند به اتمام رسید و بازیکنان تراکتورسازی با یک پیروزی قاطع، خود را به جمع بالانشینان جدول اضافه کردند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ نکته در خصوص تراکتورسازیِ این فصل، که آن ها را به مدعی اصلی قهرمانی تبدیل می کند…

۱- پیش از هر چیز، نام تراکتور و آوازه هوادارانش حتی قبل از آغاز بازی تاثیرات خود را روی تیم حریف می گذارد و برتری نسبی را به سرخپوشان می دهد، با این حال این نقطه قوت، امسال با حضور بازیکنان پرآوازه نیز تکمیل شده و رسانه های مختلف چه در فصل نقل و انتقالات و چه در جریان بازی های لیگ، به خوبی در این حوزه برای تراکتور فعالیت کرده اند.

۲- حضور سه تیم از آذربایجان در رقابت های لیگ برتر فوتبال، علی رفم منافعی که در حوزه های مختلف دارد، یک مزیت هم برای خود تیم های استان دارد و آن انجام بازی های بیشتر در شهر خود، به جای سفر به شهر های دور و نزدیک دیگر می باشد که هم از نظر روحیه و آمادگی بازیکنان و هم از نظر هزینه، کمک شایانی به تیم خواهد کرد. این در حالی است که سایر تیم های مدعی چون سپاهان از این نظر در مضیقه هستند، با این حال استقلال و پرسپولیس شرایطی چون تراکتور دارند.

۳- حضور بازیکنانی چون جاسم کرار، محمد ابراهیمی، مهدی کیانی، سینا عشوری و لوسیانو ادینهو که از محبوبیت ویژه ای نزد هواداران تراکتورسازی برخوردار هستند، باعث خواهد شد تا با آماده شدن استادیوم یادگارامام، هزاران هزار هوادار پرشور راهی استادیوم شده و تیم را با شور و حرارت بیشتری مورد تشویق قرار دهند.

این در حالی است که مثلا سال گذشته، با حاشیه هایی که مدیریت باشگاه ایجاد کرده بود و نیز حضور بازیکنان سرباز و پرمدعی همچون بختیار رحمانی، هواداران اندکی از تیم دور شده بودند.

تراکتور

۴- مورد دیگری که باعث شور و اشتیاق بیشتر هواداران خواهد شد، همکاری و همراهی مدیریت باشگاه با هواداران و توجه به خواسته های آنان است. این مورد در جذب بازیکنان و انتخاب محل برگزاری بازی های ابتدایی لیگ به خوبی مشخص شد.

۵- سن بالای برخی بازیکنان تراکتورسازی، در فصل نقل و انتقالات مورد انتقاد برخی ها قرار گرفته بود، اما با این وجود بارها و بارها دیده شده که بازیکنان باتجربه که سابقه ی چند فصل حضور در سطح اول فوتبال کشور را دارند، در لیگ ایران بهتر و مفید تر ظاهر شده و نتیجه بهتری می گیرند.

محمد نوری، محسن بنگر، ادینهو، محمد ابراهیمی و مهدی کیانی از جمله این بازیکنان هستند که اتفاقا در سه هفته اخیر جزو بهترین های لیگ و تراکتور بودند.

۶- نکته دیگری که در خصوص بازیکنان تراکتور وجود دارد، عدم دعوت اکثر قریب به اتفاق آن ها به اردوی تیم ملی و در نتیجه تمرین و هماهنگی بیشتر آن ها با هم و نیز زمان استراحت بیشتر می باشد. در حال حاضر به نظر نمی رسد به غیر از سروش رفیعی و سعید آقایی، که شاید به اردو تیم ملی دعوت شوند، بازیکن دیگری باشگاه را در تعطیلات زیاد لیگ ترک کند.

این در حالی است که تیم هایی مثل استقلال و بخصوص پرسپولیس، از این نظر بسیار با مشکل مواجه خواهند شد.

۷- در چندین فصلی که تراکتور در لیگ برتر حضور داشته، – شاید به غیر از یکی دو مورد جزیی- فضای باشگاه و نیز شهر تبریز اجازه نداده که بازیکنی درگیر حواشی غیرفوتبالی شده و فکر و ذکرش درگیر مسائل خارج از باشگاه باشد. جو حمایتی که در این تیم از سوی اکثر رسانه های استان و هواداران وجود دارد، شرایط را برای موفقیت کاملا مهیا می کند.

با این حال کافی است که از این نظر به روند تیم های استقلال و پرسپولیس نگاه کنید و به راحتی پیش بینی کنید عدم موفقیت طارمی در گلزنی برای چند بازی و یا بازگشت رضاییان به تیم و مسائل دیگر تا چه حد تیم را تحت فشار قرار خواهد داد. استقلال منصوریان نیز هنوز لیگ شروع نشده، اوضاع نابسمانی را سپری می کند.

تراکتور کرار

۸- عدم حضور تراکتور در رقابت های لیگ قهرمانان، یک امتیاز ویژه برای این تیم بخصوص در بازه زمانی پایانی فصل می باشد. این درحالی است که پرسپولیس و احتمالا استقلال در این برهه زمانی فشردگی زیادی در بازی هایشان خواهند داشت.

۹- آمادگی بالای ستارگان تراکتور در سه هفته اخیر همه را به قهرمانی امیدوار کرده است، درخشش جاسم کرار و محمد ابراهیمی در دو بازی اول که به گلزنی در بازی سوم انجامید، در کنار بازی پرقدرت مهدی کیانی در میانه میدان و گلزنی و اعتماد بنفس ادینهو در نوک خط حمله را به بازی های درخشان ایرانپوریان و آقایی اضافه کنید تا به شانس قهرمانی بالای تراکتور با وجود این بازیکنان پی ببرید.

۱۰- آخرین و شاید مهمترین نکته، مربوط به شخص قلعه نویی و ویژگی های اوست، کمتر سرمربی ای می تواند با این نام های بزرگ و این سطح از انتظارات کنار بیاید، اما وی به خاطر بازگرداندن نام و اعتبار گذشته اش هم که شده، به شدت در پی رشد تیم و کسب عنوان قهرمانی خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :