رییس شورای اسلامی شهر تبریز، نکته کلیدی برنامه‌ریزی‌ها برای پایتختی گردشگری اسلامی تبریز در سال ۲۰۱۸ را تلاش هدفمند و منسجم تمام دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، دکتر شهرام دبیری در «نشست هم‌اندیشی برنامه‌های تبریز، پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸» با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: در خصوص برنامه‌های گردشگری، سهم بخش‌ نرم‌افزاری، بیشتر از تلاش‌های سخت‌افزاری است. ماموریت‌های سخت‌افزاری نیز نیازمند تقسیم و اولویت‌بندی وظایف است.
وی با بیان این‌که اصل باید برنامه‌ریزی و موج‌آفرینی برای تحقق جایگاه تبریز در حوزه گردشگری باشد، اضافه کرد: گردشگری حوزه‌ای است که سرمایه‌گذاری در آن کاملاً قابل‌برگشت بوده و می‌تواند مولد رونق اقتصادی و کارآفرینی باشد.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: نباید تمرکزمان محدود به سال ۲۰۱۸ باشد، باید بسته‌های توریستی، شامل چشم‌اندازهای گسترده زمانی بوده و تسهیلات لازم برای گردشگران داخلی و خارجی را پوشش دهد.
دبیری خطوط هوایی را عمده انتخاب گردشگران برای سفرهای طولانی دانست و گفت: به همین منظور، توسعه و تجهیز فرودگاه تبریز و همچنین ارتقای سطح خدمات، از نخستین دقیقه ورود گردشگران خارجی تا حضور در مراکز اقامتی باید مد نظر قرار گیرد.
وی اظهار داشت: حضور  تبریز در نمایشگاه‌های معتبر و بین‌المللی گردشگری، موضوعی است که پیش‌تر تاثیرگذاری مثبت خود را نشان‌ داده است و امروز نیز می‌تواند مهم باشد.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: باید از ظرفیت رسانه‌ها و شبکه‌های بین‌المللی برای معرفی جاذبه‌های تبریز به خوبی بهره بگیریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :