فجرسپاسی شیراز در سال های نه چندان دور جزو تیم هایی به شمار می رفت که با پرورش بازیکنان مستعد، آنها را به فوتبال ایران معرفی می کرد، ولی حالا چند سالی است که این تیم از سطح اول فوتبال دور شده و برای بازگشت به لیگ برتر تقلا می کند.

به گزارش تبریزمن، کلانتری مربی بومی فجر امسال تیمی را روانه مسابقات لیگ آزادگان کرده که همشهریانش امید زیادی برای صعود به این تیم دارند. کلانتری می گوید با اینکه تیم جزو مدعیان صعود است، نگاه دلسوزانه ای را اطراف این تیم نمی بیند و معتقد است مالک تیم سرش جای دیگری گرم است.

ماحصل گفتگو با علی کلانتری، سرمربی فجر را در زیر می خوانید.

از شرایط تیم بگویید.

شرایط تیم از نظر فنی خوب است و بچه ها به خوبی دستورات تاکتیکی و تمریناتی که برایشان در نظر می گیریم را انجام می دهند ولی از لحاظ مالی واقعا در شرایط بدی قرار داریم. اصلا نگاه مسوولانه ای وجود ندارد. ما در حالی از ابتدای فصل جزو مدعیان صعود هستیم که بازیکنان و کادر فنی تنها ۷- ۸ درصد قرارداد خود را گرفته اند.

در چند بازی اخیر نتایج خوبی کسب نکرده اید.

اولا که ما در این بازی ها صد در صد مستحق پیروزی بودیم زیرا در این چهار بازی بیش از پانزده موقعیت صد در صد را به گل تبدیل نکردیم که این هم به تمرکز بازیکنانم بر می گردد. بازیکنان تنها منبع درآمدشان همین فوتبال است و وقتی می بینند که پولی در کار نیست فکر و ذهن‌شان مشغول می شود. مایحتاج خانواده و نیازهای یک زندگی معمولی را نمی توانند برآورده سازند و همین می شود که تمرکزش را از دست داده و گل خالی را به اوت می زند. دوما ما از همان ابتدا لیگ جزو مدعیان بودیم ولی چه چیزی به بازیکنان دادند؟  پاداش هیچ، پول قرارداد آنها را نمی دهند. الان هم که نزدیک عید است و بازیکنان استرس مخارج شب عید را دارند. این تیم با توجه به بضاعتش باید نهایتا شانزدهم یا هفدهم باشد حالا اینکه با فداکاری بچه ها جزو مدعیان صعود است فقط باید به آنها دست مریزاد گفت.

هیچ کمک مالی به شما نمی شود؟

نه، ما در تیم هایی که از نظر مالی هیچی ندارند هم اول هستیم. تا کنون تنها ۷ یا ۸ درصد از پول بازیکنان را داده اند که آن هم از روی کمک ۲۰،۳۰ میلیون اهدایی شورای شهر یا استانداری بوده که بین بچه ها تقسیم کردیم. همه تیم هایی که ناله بی پولی سر داده اند حداقل ۴۰ درصد پرداختی داشته اند و تیم شان قعرنشین است. من می گویم چه تفاوتی با تیم هایی مانند فولاد یزد، پاس همدان و… با ما وجود دارد؟ پس اگر ما هم به عنوان تیمی که سال ها در لیگ برتر حضور داشته ایم جزو تیم های قعر نشین باشیم اتفاقی نمی افتد.

مالک باشگاه چرا کمکی نمی کند؟

ما زیر نظر سپاه هستیم و احتمالا آنها سرشان جای دیگری گرم است که ما را نمی بینند. سوال اینجاست که اگر پول ندارید پس چگونه تراکتور را ساپورت می کنند؟ مگر هزینه کل فصل ما چقدر است که آن را هم از ما دریغ می کنند؟

با ادامه این روند اگر چند هفته دیگر نتیجه نگیرید شاید دست به تغییر سرمربی بزنند.

به نقل از بانک ورزش؛ من خیلی دوست دارم یک نفر از بازیکنان و کادر این تیم مشکل فنی پیدا کرده و دست روی آن بگذارد تا دهانم را باز کنم و حرف هایی که در دل دارم را به زبان بیاورم.

با این وضعیت اگر حتی به لیگ برتر هم صعود کنید با مشکل مواجه می شوید.

بله درست است، ولی من و بازیکنانم اهل اعتصاب و اینکه پا پس بکشیم نیستیم. به روندمان ادامه می دهیم و همان‌طور که تا الان مدعی بودیم باز هم سعی می کنیم تا جزو مدعیان باقی بمانیم. شاید با ادامه روند نتیجه گیری ما نگاه مسوولان تیم تغییر کند.

حرف پایانی.

همواره تیم هایی که از نظر مالی مشکل دارند برای مربیان امثال من است و دیگر مربیان با وجود تامین منافع مالی تیم‌شان نتیجه نمی گیرند و جالب اینکه سال بعد به تیم بهتر می روند و این از شانس من و امثال من است. من و بازیکنانم تمام سعی خود را می کنیم تا فجر را لیگ برتری کنیم حال اگر در این راه موفق نبودیم هواداران شک نکنند که مشکل از جای دیگر است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :