همزمان با آغاز بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان آذربایجان‌شرقی، سالن چند منظوره استاد قبه زرین در مجموعه تئاتر شهر تبریز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تبریزمن، عصر امروز همزمان با آغاز بکار بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان آذربایجان‌شرقی، به دنبال تحویل امور به مجموعه مدیریتی جدید و برای نوسازی بافت قدیمی ساختمان مجموعه تئاتر شهر تبریز پلاتو استاد قبه زرین در کنار کارگاه دکور این مجموعه افتتاح شد.

این سالن که قبلا بخشی از انبار و کارگاه دکور تئاتر شهر تبریز بود، بعد از نوسازی به دو بخش مجزای انباری و سالن چندمنظوره تبدیل شده و با دارا بودن قابلیت امکان برپایی گالری و نمایشگاه، از این پس به عنوان مکانی برای برگزاری نمایشگاه‌های عکس و هنرهای تجسمی، کارگاه تئاتر، جلسات نمایشنامه خوانی، دورخوانی و سالن تمرین مورد استفاده اهالی هنر قرار می‌گیرد.

استاد مهدی لزیری، در آئین افتتاح پلاتو قبه زرین، ضمن تقدیر از زحمات مجموعه مدیریتی جدید تئاتر شهر تبریز، گفت: بهسازی این سالن به عنوان مجموعه چند منظوره نمایشگاهی و نمایشی با افزایش تعداد سالن‌های مجموعه و ارتقا امکانات سخت‌افزاری فرصت بیشتری برای ارائه آثار هنری بهتر در اختیار هنرمندان تئاتر تبریز قرار خواهد داد.

وی اظهار داشت: استاد محمود قبه زرین از اساتید بنام و پیشکسوتان بزرگ تئاتر کشور بود که برای پیشرفت این هنر در کشور بسیار تلاش کرد و نامگذاری یکی از سالن‌های تبریز به نام وی اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر است.

لزیری افزود: استاد قبه زرین و دیگر بزرگان عرصه تئاتر این خطه سال‌ها با تلاش، عشق و محبت خویش کوشیدند تا با تربیت هنرمندانی نیک سیرت و فرهیخته این هنر را به سرانجامی نیکو برسانند و امروز ما وظیفه داریم در این عرصه راه پر مهر و عشق ایشان را ادامه دهیم.

در ادامه استاد منصور حمیدی نیز، اظهار داشت: استاد قبه زرین همواره در طول تاریخ تئاتر این شهر درخشیده و حقی بزرگ بر گردن هنرمندان آذربایجان و کشور دارد، که گرامیداشت یاد وی و دیگر بزرگان فرهنگ و هنر آذربایجان به هر بهانه و دلیلی وظیفه ذاتی ما محسوب می‌شود.

بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی طی روزهای اول تا پنجم مهرماه جاری در تئاتر شهر تبریز برگزار می شود.

مراسم اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی، ساعت ۱۷:۳۰ روز دوشنبه ۵ مهر ماه با اعلام نتایج آرا هیئت داوران و آثار برگزیده این جشنواره در تالار تربیت مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :