عیدی گفت: در سال جاری ۶۴ پروژه شامل ۳۵۸ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۳۸۷ میلیارد ریال در سطح استان توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است.

به گزارش تبریزمن، همزمان با بازگشایی مدارس ۴ مدرسه خیریه بنیاد برکت در آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا عیدی در آیین افتتاح همزمان و نمادین این طرح ها در مدرسه نمونه دولتی محی الدین عربی سراب، گفت: این مدارس شامل ۲۷ کلاس درس با ۸۱۰ جمعیت دانش آموز در شهرهای سراب، هشترود، ورزقان و مرند به بهره برداری رسید که در مساحتی حدود ۳ هزار و ۷۲۶ متر مربع فضای آموزشی احداث شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان با بیان اینکه جهت احداث و تجهیز این طرح ها افزون بر ۵۳ میلیارد ریال صرف شده است، افزود: از این مبلغ ۱۹ میلیارد توسط بنیاد برکت و مابقی به همت خیران پرداخت شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این طرح ها، در سال جاری ۶۴ پروژه شامل ۳۵۸ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۳۸۷ میلیارد ریال در سطح استان توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است.

عیدی اظهار کرد: در سه سال گذشته جهت احداث و تجهیز مدارس بیش از یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال توسط خیران استان آذربایجان شرقی هزینه شده است.

فرماندار سراب نیز با بیان اینکه ۴۰ درصد مدارس شهرستان عمری بیش از ۵۰ سال دارند، گفت: در حال حاضر حدود ۱۰۰ مدرسه از ۲۷۶ مدرسه موجود شهرستان نیازمند تخریب و بازسازی هستند.

داود گرشاسبی افزود: در شهرستان سراب ۱۸ هزار دانش آموز در یک هزار و ۲۰۰ کلاس درسی مشغول تحصیل هستند.

۲۰۰ مدرسه خیریه بنیاد برکت بطور همزمان در سراسر کشور به بهره برداری رسید که از این تعداد ۴ باب مدرسه سهم استان آذربایجان شرقی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :