به گزارش تبریزمن، قرعه کشی لیگ پانزدهم دوشنبه شب در برج میلاد برگزار شد و برنامه فصل جدید لیگ برتر مشخص شد.

بدون شک جالب ترین نکته در این قرعه کشی برای هواداران تیم تراکتورسازی، تقابل با نفت تهران در هفته اول رقابت ها در تهران می باشد. هیچ کس اتفاقات بازی آخر لیگ فصل گذشته در تبریز را فراموش نکرده است و به این ترتیب خیلی زود شاهد تقابل دو تا از قدرتمند ترین تیم های فوتبال کشور خواهیم بود.

http://www.varzesh11.com/images/news/tractor-sazi-and-naft-tehran-39282-39283.jpg

رسول خطیبی سرمربی این فصل تیم سیاه جامگان نیز با قرعه جالبی رو به رو شده است. خطیبی در اولین تجربه دوران مربیگری خود در لیگ برتر همراه با تیم آبی پوش تبریز، گسترش فولاد تبریز، در برابر آبی های پایتخت قرار گرفته بود، بار دیگر با تیم جدید خود در برابر استقلال قرار خواهد گرفت.

در هفته دوم رقابت ها نیز دربی تبریز برگزار خواهد شد. این اتفاق طبق گفته فراز کمالوند می تواند از یک نظر مثبت باشد. به یاد داریم که سال گذشته در هفته های پایانی حواشی در خصوص بازی گسترش فولاد و تراکتورسازی مطرح شد که مطمئنا با برگزاری این دیدار در هفته های ابتدایی نیم فصل اول و دوم دیگر شاهد این مورد نیز نخواهیم بود.

همچون فصل قبل، تیم تراکتورسازی در هفته ما قبل آخر در برابر استقلال قرار خواهد گرفت که در نیم فصل اول این بازی در تبریز و طبیعتا در نیم فصل دوم در تهران برگزار خواهد شد. بازی برگزار شده دو تیم در تهران مطمئنا حساسیت ها و شرایط خاص خود را خواهد داشت و به احتمال زیاد در تعیین سرنوشت قهرمان رقابت ها تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. البته در صورتی که تیم استقلال همچون دو فصل گذشته برای کسب سهمیه به میدان نیامده و در بین مدعی های قرار گرفته باشد.

http://razerooz.com/wp-content/uploads/0000/00/id-32596.JPG

از طرف دیگر، تیم دوم پایتخت یعنی پرسپولیس نیز قرعه ای همچون فصل گذشته در برابر تیم های تبریزی خواهد داشت. سرخپوشان تهرانی مثل سال قبل در هفته های هفتم و چهاردهم به مصاف تیم های تبریزی خواهند رفت. آن ها که از بازی در برابر تیمی مثل تراکتورسازی خاطره خوشی ندارند باید در نیم فصل دوم و در تهران بار دیگر مصاف با آذربایجانی ها را تجربه کنند.

نکته ی دیگری که با توجه به برنامه مسابقات می توان به آن اشاره کرد، این است که با توجه به بازی های تیم های مدعی قهرمانی، در هفته پایانی لیگ برتر فصل آینده ممکن است قهرمان جام در تبریز، اهواز، اصفهان، کرج، آزادی یا قم تعیین شود. اصفهان، تبریز، اهواز و آزادی پیش از این سابقه معرفی قهرمان لیگ برتر را دارند، به خصوص اینکه تبریز یک بار نیز تا آستانه معرفی دومین قهرمان در رقابت ها نیز پیش رفته بود اما موفق به کسب آن نشد. شاید فصل آینده تبریز برای دومین بار موفق به میزبانی قهرمان رقابت های لیگ برتر شود.

بر اساس جدول مسابقات و برنامه ریزی انجام شده، تیمی که با پرسپولیس بازی می کند هفته بعد به مصاف فولاد خوزستان می رود و تیمی که با استقلال روبرو می شود با استقلال اهواز تقابل خواهد کرد که شاید این شانس خوبی برای دو تیم خوزستانی باشد، چرا که حریفان آنها مقابل سرخابی ها تخلیه انرژی شده اند و پس از این دیدار ها شاید انگیزه لازم را نداشته باشند.

http://www.tarafdari.ir/sites/default/files/contents/user112272/image/1417547647740_isna-9.jpg

می توان گفت تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هفته های هفتم تا دهم، بدون شک سخت ترین دیدار های خود را پشت سر خواهد گذشت و در طول این یک ماه، باید با تیم های سپاهان، پرسپولیس، سایپا و نفت تهران قرار مصاف کند. البته با توجه به اینکه این دیدار در دوران ابتدایی نیم فصل ها قرار دارد، تراکتور می تواند در هفته های پایانی و حساس با آرامش بیشتری کار خود را ادامه دهد.

از طرف دیگر بد نیست نگاهی داشته باشیم به برنامه تیم سیاه جامگان، تیم تازه واردی که با حضور بازیکنان آذری شاید توجه برخی فوتبالدوستان استان را نیز به خود جلب کند. این تیم باید در هفته اول رقابت ها همانطور که قبلا نیز اشاره شد در دیداری سخت از استقلال تهران پذیرایی نماید.

همچنین رسول خطیبی و شاگردان تبریزی او خیلی زود و در هفته چهارم رقابت ها در برابر تیم سابق خود، گسترش فولاد قرار خواهند گرفت و باید دید که چه نتیجه در این دیدار رقم خواهد خورد.

در هفته پایانی رقابت ها نیز تراکتور در تبریز میزبان استقلال اهواز خواهد بود. شاید این دیدار توانایی جبران گذشته را داشته باشد و هواداران تراکتورسازی بتوانند با حضور ده ها هزار نفری خود، جام قهرمانی رقابت ها را بالای سر ببرند. از طرف دیگر گسترش فولاد نیز در هفته آخر میهمان تیم مدعی فولاد خوزستان خواهد بود که مطمئنا خواهد توانست در تعیین قهرمان رقابت ها تاثیر گذار باشد. باید دید کدام تیم های توانایی حفظ ثبات و به نمایش گذاشتن عملکرد خوب در طول فصل را داشته و به مقام قهرمانی خواهد رسید…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :