به گزارش تبریزمن، بعد از انتشار اسناد مربوط به پرداخت مطالبات تونی و اینکه طلب تونی ۵۲ هزار دلار می باشد نه ۲۴۲ هزار دلار اکنون اسناد مربوط به یکی از بازیکنان خارجی که می بایست به خاطر تخلفات انجام داده شده توسط وی از این بازیکن غرامت و جریمه اخذ می شد اما متاسفانه عباسی مدیرعامل باشگاه اعلام می کند که بیش از دو میلیارد تومان به عنوان شکایت او از فیفا به وی پرداخت می شود. این در حالی است که خود باشگاه از این بازیکن بدلیل ترک بدون توجیه باشگاه و ایران از این بازیکن به فیفا شکایت نموده است و حتی کار به جایی رسید که  ITC این بازیکن توسط باشگاه آزاد نشد و شرط پرداخت ۴۰ درصد از قراردادش به باشگاه مطرح شد اما به خاطر کوتاهی و یا شاید هم … شاهد پرداخت این مبلغ کلان به این بازیکن هستیم.

این بازیکن کسی نیست جز فلاویو لوپز بازیکن تاثیر گذاری که در اولین ورود خود به زمین در مقابل استقلال در تهران گل پیروزی تراکتور را به ثمر رساند و از جمله خریدهای خارجی خوب تراکتور به حساب می آید.

فلاویو لوپز پیش از خارج شدن از ایران و در اواخر فصل چند بار بی نظمی، درگیری و اقدام به ترک تمرینات نمود که در پی آن کمیته انضباطی وقت او را جریمه می نماید.

در اواخر فصل فلاویو به خاطر مسائل نامشخص به یکباره به پرتغال می رود و آن مصاحبه توهین آمیز علیه مردم تبریز را انجام می دهد و دیگر به تبریز باز نمی گردد.

بعد از سر کار آمدن زینی زاده به عنوان مدیرعامل چندین بار نامه نگاری با بازیکن و نماینده قانونی بازیکن جهت بازگرداندن او به تمرینات و باشگاه صورت می گیرد. اما او بازنمیگردد. نامه زیر به مدیر برنامه فلاویو لوپز در مورخه ۱۳۹۲/۰۳/۲۸ ارسال گردیده است. در این نامه به صراحت اعلام شده که فلاویو حتی به تماسهای مدیر برنامه ایرانی خود هم پاسخگو نبوده است. در این نامه آخرین مهلت بازگشت فلاویو نیز مشخص گردیده است:۱۳۹۲/۰۴/۰۵ (شروع تمرینات فصل جدید). در نامه از فلاویو برای دریافت حقوق خود نیز دعوت شده است.

مراتب به صورت جدی تر پیگیری می شود اینبار از طریق فدراسیون نامه نگاری و طرح شکایت از این بازیکن خاطی صورت می پذیرد. در حین انجام مکاتبات با فلاویو و مدیر برنامه اش همزمان مکاتبات با فدراسیون و همچنین فیفا صورت می پذیرد.

در ادامه و توسط نمایندگان فدراسیون که با فیفا در ارتباط بودند مراتب  به فیفا ارسال می گردد.

این مکاتبات از مورخه ۱۳۹۲/۰۳/۳۰ آغاز شده و در برهه های مختلف جهت توضیحات و پیگیریهای مجدد نامه های دیگری ارسال می گردد.

در زیر ترجمه رسمی حکم انضباطی و جرایم فلاویو و همچنین وضعیت نامه فلاویو به فیفا ارسال گردیده است.

مدتی بعد از این شکایت، فلاویو تلاش می کند تا در تیم برادرش وارد شده و قرارداد ببندد اما باشگاه صدور ITC این بازیکن را منوط به بازگرداندن ۴۰ درصد از مبلغ قراردادش می نماید. در نامه زیر باشگاه در جواب درخواست باشگاه جدید لوپز شرط پرداخت ۴۰ درصد از قراردادش را برای صدور رضایتنامه این بازیکن قرار می دهد.

فلاویو لوپز به این خاطر نمی تواند با هیچ باشگاهی قرارداد ببندد چرا که باشگاه رضایت نامه او را صادر نمی کند. فلاویو مجبور بود برای بستن قرارداد با یک باشگاه دیگر رضایت تراکتور را جلب کند اما جای تعجب است بعد از این پروسه طولانی که پرونده شکایت تراکتور از این بازیکن در فیفا باز بود بدلیل عدم پیگیری مدیرعامل باشگاه و … این بازیکن می آید و از تراکتور بیش از ۲ میلیارد تومان(به گفته عباسی) پول می خواهد. این نیز سوال دیگری است که هیئت مدیره باشگاه باید چرایی و چگونگی رخ داد چنین اتفاق نادری را از عباسی بپرسد.

این نوع کوتاهیها را نباید روشی برای بالا نشان دادن میزان بدهیهای  باشگاه قرار داد چرا که اگر به گفته خود عباسی واقعا این وکیل کاربلد فیفا از قوانین سر در می آورد اینچنین حق باشگاه ضایع نمی شد. حال سوال اینجاست آیا در مورد بازیکنان دیگر هم اینگونه دفاع کرده اید؟ با توجه به اسناد محکم چه کسی باید پاسخگوی چنین خسارات مالی به باشگاه باشد؟ مدیرانی که وظایف خود را انجام دادند و رفتند و یا مدیران جدیدی که پیگیری نکردند؟

به امید خدا ادامه اسناد متعاقبا اعلام خواهد شد.

والعاقبه للمتقین
محمد حسین جعفری
نایب رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :