از اینکه همیشه در میانه ها و حد وسط قرار داشته اید، خسته شده اید؟ این موضوع از زمانی که انسان وجود داشته است، همیشه آزار دهنده بوده و نیاز های ذهنی اجداد ما و ما را نصفه و نیمه گذاشته است.

چرا باید با وجود پتانسیل عظیمی که در من وجود دارد، تا ابد مثل بقیه باقی مانده و زندگی خود را به پایان رسانم؟ چرا من بهترین نباشم؟

دقیقا همین است! در این دنیا افراد زیادی هستند که حتی به بهترین بودن فکر هم نمی کنند و به زندگی روتین و معمول خود راضی شده اند، اما آنان از راهکارهایی که می توانند آن ها را به بالاترین حد ممکن رسانده و استعداد ها و پتاسنیل بالایشان را شکوفا کنند، بی خبرند.

با ما همراه باشید تا یکی از بهترین و مفید ترین مطالبی که می توانید در پهنه ی وب و فضای مجازی پیدا کنید را در ” سه قسمت ” در اختیار شما قرار دهیم. اما فراموش نکنید که ” بهترین شدن ” نیاز به زمان، تمرین و عزم راسخ دارد، اما زمانی که به حد اعلای خود رسیدید، حسی بی نظیر را تجربه خواهید کرد…

◘ بخش یک از سه | خود را آماده کنید ◘

۱- سعی کنید با خودتان آشنا شده و بفهمید که چگونه فردی هستید

حقیقت این است که شما همیشه اینی خواهید بود که هستید. همیشه. هر چقدر هم تلاش کنید تا خود را تبدیل به انسانی دیگر کنید، کم کم آن انسان ناپدید خواهد شد و بار دیگر شما با خودتان رو به رو می شوید. تبدیل به همانی می شوید که از اول بودید، هستید و خواهید بود!

شما باید خودتان را بشناسید چون ” خود شما ” کسی است که قرار است شما با او کار کنید!

شما در چهره ی خودتان بهتر به نظر خواهید رسید، در شخصیت خودتان دوست داشتنی تر خواهید بود و در همه ی چالش های زندگی بهتر عمل خواهید کرد. دوست خوبی خواهید بود، مدیر خوبی برای کارمندانتان خواهید شد، پدر یا مادر خوبی می شوید و به طور کلی در هر چیزی که به ذهنتان خطور کند، عملکرد بهتری خواهید داشت و با اعتماد به نفس بالایی زندگی خواهید کرد.

وقتی خودتان را بشناسید، می دانید که در موقعیت های مختلف چه عکس العملی دارید و چگونه عمل می کنید. می توانید عادت های بد را با خود کنترلی دور بریزید و چیزهای جدید تری یاد بگیرید. شما بر روی خودتان کنترل کاملی خواهید داشت!

  • این موضوع را درک کنید که شما یک برند تجاری یا چیزی که مردم همیشه در خصوص آن صحبت می کنند نیستید. این موضوع اصلا خوشایند نخواهد بود. مطمئن باشید که اگر بخواهید دیگران را تقلید کرده و چهره ی واقعی خود را پنهان کنید، هیچگاه شادی و لذت واقعی را تجربه نخواهید کرد. چه ارزشی دارد که چهره ی شما همچون چهره ی یک فرد معروف باشد؟ چه ارزشی دارد اگر رفتار شما همچون رفتار فردی دیگر باشید؟ حقیقت اینست که شما باید خودتان باشید و آن اندازه پیشرفت کنید که دیگران خواهان تقلید از شما باشند! اگر می خواهید بهترین باشید، سعی کنید خود واقعی خود باشید و به حدی پیشرفت کنید که به الگوی دیگران تبدیل شوید.

۲- واقعی باشید!

در این دنیا هیچ فرد دیگری مثل شما وجود ندارد. شما تنهاترین و در نتیجه بهترین نسخه از خودتان هستید! اما اگر شما سعی کنید فرد دیگری باشید، این قانون و منطق را به هم می ریزید. با این کار شما تبدیل به نسخه دوم ( یا حتی چندم ) و بی کیفیت فردی خواهید شد که قصد تقلید از او را دارید!

هیچ مشکلی ندارد که شما چه کسی هستید ( یا اینکه فکر می کنید چه کسی هستید )، با آن کنار بیایید. این موضوع مثل قراردادی می ماند که شما آن را امضا کرده اید و اگر به مفاد آن اعتقاد نداشته و عمل نکنید، چیزی بدست نخواهید آورد و ممکن است مجبور به پرداخت جریمه هم بشوید!

  • برای این که بهترین باشید، نباید سعی کنید که خودتان را دوباره از نو اختراع کنید! نباید از دیگران تقلید کنید. باید به فکر انجام کارهای جدید و خلاقانه باشید. برای اینکه نخبه کامپیوتر شوید، باید زیست شناسی مطالعه کنید.( مثالی عجیب برای کمک به درک بهتر شما از انجام کارهای خلاقانه ! ) باید خودتان باشید تا از اینکه شبیه فرد دیگری شوید، جلوگیری کنید.

امیدواریم منظورمان را از موارد یک و دو به صورت کامل متوجه شده باشید و شروع به شناخت عادت های خود، رفتارها، ویژگی ها، علاقه ها، نفرت ها و عکس العمل های خود کرده و در نهایت به خودشناسی برسید. باز هم تکرار می کنیم که سعی نکنید از دیگران تقلید کنید، بلکه خودتان باشید و به روش خودتان عمل کنید! رئیس خودتان باشید! حس بی نظیری خواهید داشت…

۳- تفکر مثبت را هر چه زود تر آغاز کنید

در کل زندگی تان، شما بزرگترین مانع برای خودتان خواهید بود. شما دلیل عدم ایجاد رابطه ای جدید با فرد مورد علاقه تان خواهید بود، شما اصلی ترین مانع برای ارتقای شغلی تان خواهید بود، شما اصلی ترین مانع برای موفقیت تان خواهید بود.

تفکر مثبت اما در های زیادی از بخت و اقبال خوش برای شما ایجاد خواهد کرد. وقتی شما فکر کنید که قادر به انجام کاری هستید، شروع به ” تلاش ” می کنید. وقتی شما زندگی را مثل جنگلی پر از شکارهای مناسب در نظر بگیرید، تفنگ را برخواهید داشت اما با تفکر منفی، دیگر تفنگی در کار نخواهد بود!

تفکر منفی باعث می شود تا سراغ اتاق خود رفته و روی تخت خود دراز بکشید و کاری نکنید. اما ” هیچ کس با انجام چنین کاری تبدیل به « بهترین » نشده است.

  • اگر تفکر مثبت به صورت طبیعی در ذهن شما شکل نمی گیرد، شروع کنید تا آن را به یک هدف برای خود تبدیل کنید. صبح که از خواب بیدار می شود، به زور در ذهن خود القا کنید که شما انسان فوق العاده و سرسختی هستید، امروز روز خوبی برای شما خواهد بود و آینده درخشانی در انتظار شماست. سعی کنید این مفاهیم را برای خود تبدیل به یک باور کنید. حتی اگر روز بدی را هم سپری کردید، نا امید نشوید و این راه را ادامه دهید و باور داشته باشید که کم کم تاثیرات خوبی در زندگی خود مشاهده می کنید. شما تقریبا کنترل تفکر خود را در اختیار دارید، پس سعی کنید در زمان هجوم افکار منفی، آن ها را خط خطی کنید!

۴- هیجان زده باشید!

شما می خواهید بهترین باشید، اگر قرار نیست از بهترین بودن خودتان هیجان زده باشید، پس در مورد چه موضوع دیگری این احساس را خواهید داشت؟ دقیقا! پس از همین الآن هیجان زده شوید! همیشه به ابعاد تعجب آور و هیجان انگیز اتفاقات نگاه کنید.

وقتی شما هیجان زده باشید، اتفاقات زیادی رنگ واقعیت را به خود می گیرند. به شما وحی می شود، انیگزه ای دو چندان پیدا می کنید و خلاقانه فکر می کنید.

شما با انفجاری از احتمالات مواجه خواهید شد. ایده های ناب به سراغ شما خواهند آمد و در نتیجه، ” راه خود را برای بهترین شدن هموار خواهید کرد”.

  • شاید در جهان واقعیت، اصلی ترین راهکار برای موفقیت، خواستن آن است. اگر چیزی را به دست آوردید، هیجان خود را از دست ندهید! بلکه آن را بیشتر کنید، بیشتر بخواهید تا بیشتر بدست آورید و هیجان زده شوید. اگر هم چیزی به دست نیاورده اید، باز هم هیجان زدگی خود را بیشتر کنید و بیشتر بخواهید تا بیشتر به دست آورید. سعی کنید به این موضوع ایمان بیاورید و در هر شرایطی چنین طرز تفکری داشته باشید. مهم نیست چند روز، چند هفته، چند ماه یا چند سال طول می کشد، راه درست این راه است و شما زمان کافی برای آزمایش افسردگی و خمودگی ندارید. پس هیجان زده باشید تا بهترین شوید!

۵- منعطف باشید و ذهن خود را باز کنید

هیچ راه مشخص و نسخه واحدی برای بهترین بودن وجود ندارد. شما نمی توانید اینگونه فکر کنید که ” به مدرسه خواهم رفت، شغلی پیدا خواهم کرد، عاشق فردی خواهم شد و ازدواج خواهم کرد، بچه دار خواهم شد و زندگی شادی را پس از این ها سپری خواهم کرد. ” !!

برای بیشتر ما، چنین اتفاقات و تصمیماتی جوابگو نخواهند بود. اگر می خواهید بهترین باشید و در موضوع خاصی کار کنید، باید بپذیرید که شبکه ای از اتفاقات مختلف و جور و واجور در برابر شما وجود دارد. اگر ذهن خود را با مواردی مثل مورد بالا بسته نگه دارید، راه های مختلفی که برای بهترین بودن و زندگی شاد وجود دارد را به روی خود خواهید بست.

  • سعی کنید اهداف خود را زیاد دقیق و جزئی در نظر نگیرید. مثلا هدفگذاری نکنید که تا سال آینده باید ۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پول بدست آورم و با فلان فرد مورد علاقه ام ازدواج کنم و در فلان خیابان خانه ای بخرم. بلکه می توانید هدفگذاری خود را به این شکل یادداشت کنید: ” باید خانواده تشکیل دهم” ! در اینصورت پس از اتمام یک سال شرایط روحی بهتری خواهید داشت. نکته ی دیگر اینکه ذهن خود را به روی واقعیات نبندید. زندگی همیشه آنطور که شما فکر می کنید نخواهد بود و اتفاقات زیادی برای شما ممکن الوقوع هستند. همیشه آمادگی داشته باشید تا در صورتی که جریان زندگی در جهت خواست شما نبود، نابود نشوید.

۶- فردی رقابت طلب باشید

اگر به سمت هدفی که می خواهید، حرکت نکنید، هیچگاه به آن نخواهید رسید. نکته ی دیگر اینکه رقابت طلبی بخشی از مسیر بهترین بودن است. اگر خود را با دیگران مقایسه نکرده و با آن ها رقابت نکنید، چگونه خواهید فهمید که بهترین هستید؟ خود را با دیگران مقایسه کنید و سعی کنید همیشه برنده باشید. ( شاید در نظر برخی کاربران این که خود را با دیگران مقایسه کنیم، با موارد اول و دوم منافات داشته باشد. لازم به توضیح است که منظور از مقایسه خود با دیگران، مقایسه پیشرفت خود در موضوعی خاص می باشد. فرض کنید کسب و کاری را راه اندازی کرده اید، شما نیاز دارید تا پیشرفت خودتان را با دیگران مقایسه کنید تا انگیزه و تلاش شما بیشتر شود تا تبدیل به بهترین شوید. فرض کنید کنکوری در پیش رو دارید. شما از نظر شخصیت و استعداد و ویژگی ها نباید خود را با رقیبان مقایسه کرده و نا امید شوید، بلکه باید نتایج آزمون های آزمایشی خودتان را با آن ها مقایسه کرده و با شناختی که از خود دارید، راه های جدیدی را برای پیشرفت و بهترین شدن بدست آورید! – امیدواریم شفاف سازی انجام شده باشد)

  • اگر شما از رقابت، مسابقه، چالش و رتبه بندی بیزار هستید، باید تغییر کنید! راه حل تغییر نیز این است که خود را غرق در موضوع کنید. سعی کنید بهترین باشید.

  • افراط نکنید. اگر رقابت طلبی شما بیش از حد شود، پس از مدتی تبدیل به فردی تنها خواهید شد! تمام ابعاد زندگی را به باد رقابت نگیرید، بلکه بیشتر روی چیزی که می خواهید در آن بهترین باشید تمرکز کنید.

◘ بخش دو از سه | استعداد بالقوه ی خود را هدایت کنید! ◘

۱- فعالیتی را پیدا کنید که عاشق انجام دادنش هستید!

شما نخواهید توانست همه ی کار ها را بهتر از همه ی انسان های کره ی زمین انجام دهید. این موضوع حقیقت محض است و اگر پیش از این اعتقادی به این حقیقت نداشته اید، باید از الآن به آن اعتقاد پیدا کنید.

شما می توانید در فعالیت و کار بخصوصی بهترین باشید اما هیچگاه نمی توانید در همه چیز بهترین باشید. این یک حقیقت است…

پس بهتر است به جای انجام کارهای پراکنده، فعالیتی را پیدا کنید که واقعا عاشق آن هستید و می توانید در آن پیشرفت کنید. فکر کنید که می خواهید در چه کاری تا بی نهایت پیشرفت کرده و به اوج برسید؟ ایده های واقعی و به دردبخور برای شما، در عرض ۳٫ ثانیه در ذهن شما ظهور خواهند کرد!

• در انتخاب فعالیت های موردعلاقه و آرزوهایتان واقع گرایانه عمل کنید. مثلا در صورتی که پا ندارید، نباید هدف شما صعود به قله اورست باشد! سعی کنید جمله هایی چون ” هر چیزی را که به آن ” فکر می کنید”، می توانید بدست بیاورید ” را فراموش کرده و به سراغ کارهایی بروید که هم اکنون از دست شما ساخته است و به آن علاقه ی وافری دارید.

۲- یک مربی خوب برای خود پیدا کنید!

حتی بهترین ها نیز به راهنمایی نیاز دارند. هیچ کودکی نمی تواند راه برود، حرف بزند و بازی کند مگر اینکه آن ها را دیده و یادبگیرد.

مردم در کنار شما هستند تا به رشد هر چه بیشتر و سریعتر شما کمک کنند. پس برای هر کار و فعالیتی که می خواهید در آن بهترین باشید، فردی را پیدا کنید که پیش از شما آن را انجام داده است.

لازم نیست تا افرادی که پیدا می کنید بهترین باشند، بلکه تنها باید از شما بهتر باشند. بودن کسی در کنارتان که راه ها و چاه ها را به شما نشان دهد، بسیار بهتر از خودآموزی و اتلاف بیش از حد وقت می باشد.

• زمانی که بابی فیشر ( قهرمان افسانه ای شطرنج ) سه ساله بود، کتاب های پیشرفته شطرنج را مطالعه نمی کرد، بلکه او بازی را از اطرافیان یاد گرفت و با رقابت با دوستان خود پیشرفت کرد. او زیر نظر بزرگان کار کرد تا اینکه خود بهترین شد! فراموش نکنید که دو نفر، اغلب اوقات نتایج بهتری از یک نفر به نمایش می گذارند.

۳- استراحت را کتار گذاشته و به سراغ ترس ها و چالش ها بروید!

می دانید چه چیزی ترسناک است؟ کار کردن و تلاش! می دانید چه چیزی ترسناک تر است؟ کار و تلاش در مسیری جدید که امکان شکست در آن وجود داد!

این ترس در طول زندگی شما همیشه وجود خواهد داشت. در مسیر رسیدن به اوج و بهترین شدن، انواع و اقسام ترس ها پیش روی شما قرار خواهند گرفت.

این موضوع برای شما چالش برانگیز خواهد بود اما وقتی چالش ها را بپذیرید، وارد گود شده اید و به سمت هدفتان در حال حرکت هستید. ریسک ها را بپذیرید و با مشکلات رو به رو شوید. هر زمان که احساس کردید مشکلی وجود ندارد، بدانید در مسیر درستی قرار ندارید!

• هنری فورد قبل از احداث کارخانه اصلی اش، دو بار ورشکست شده بود. استیو جابز قبل از اینکه به معنای واقعی به بهترین تبدیل شود، انواع و اقسام مشکلات را پشت سر گذاشته بود. آنجا با امتحانات و رنج ها روبرو خواهید شد، با شکست ها های نا امید کننده، با شک و تردید های فراوان! اما باید هر طوری که شده این مراحل را پشت سر گذاشته و سختی ها را دوام بیاورید تا به موفقیت و آرامش واقعی برسید و بهترین شوید.

۴ – تصمیم قطعی خود را بگیرید

اینکه بخواهید بهترین باشید، بسیار خوب و قابل تحسین است، اما به هیچ وجه کافی نیست. شما باید تصمیم قطعی خود را بگیرید.

تصمیم بگیرید که از این به بعد، تلاش در جهت بهترین بودن کاری خواهد بود که می خواهید انجام دهید. نباید اولویت دیگر یا کار دومی داشته باشید، تمام تمرکز شما باید بهترین شدن باشد.

• بهترین بودن، یعنی بهترین بودن! نباید وقت را تلف کرده و دزدکی از برنامه های خود دور شوید. نباید سر خودتان کلاه بگذارید. تصمیم بگیرید بهترین باشید و برای یک بار هم که شده روی تصمیمات لعنتی خود پافشاری کنید! روی تصمیمات خود پافشاری کنید و تک به تک برنامه هایتان را اجرا نمائید. حال مشکل شما فقط گذر زمان خواهد بود تا نتایج تلاش های خود را ببینید. نتایجی که شما را قدم به قدم به موفقیت و بهترین شدن نزدیک خواهد کرد. یک بار تصمیم گیری کنید و به آن پایبند باشید.

۵ – ایده هایتان را پیدا کرده و به راه های عملی کردنشان فکر کنید

کار و فعالیتی که عاشقش هستید و می خواهید در آن بهترین شوید را پیدا کرده اید؟ پس حالا باید به فکر عملی کردن آن باشید. اگر چندین راه برای عملی کردن آن وجود دارد کدامیک برای شما مناسب است؟

فکر خود را به راه انداخته و ۶ ایده ی خوب برای رسیدن به اهدافتان و انجام دادن کار مورد علاقه خود به بهترین نحو، پیدا کنید.

• زمانی که این شش راه را پیدا کردید، یکی را انتخاب کنید و همین امروز انجام دهید و بدانید در غیراینصورت بهترین شدن را فراموش خواهید کرد یا انگیزه تان کمتر خواهد شد. به عنوان مثال در صورتی که می خواهید یک ستاره ی سینما شوید، شش راه شما در این مسیر، حضور در کلاس بازیگری، تماس با یکی از آشنایانتان که با بازیگری و محیط سینما آشنایی دارد، حضور در تئاتر یا سینمای شهر یا محله ی خود و تماس با خبرگان این رشته، پس انداز پول برای هزینه های احتمالی، اختصاص زمانی خاص از روز برای تمرینات و نیز حضور در تست های بازیگری خواهد بود. مگر انجام یکی از این کار ها در ساعات باقی مانده از روز چقدر دشوار خواهد بود؟ وقتی یکی از کارهای لیست خود را انجام دادید، آن را با کاری دیگر جایگزین کنید! همیشه باید ۶ کار برای انجام دادن در لیست شما وجود داشته باشد.

۶ – تعادل را در زندگی خود حفظ کنید

اگر ۱۴ ساعت به صورت روزانه کار می کنید، هر روز یک غذای ثابت می خورید، تفریح را برای خود حرام کرده اید، حمام نمی روید و موهایتان وضعیت خوبی ندارند، مطمئنا شما بهترین نخواهید بود.

حتما توجه داشته باشید تا جنبه های دیگر زندگی شما نیز رشد کنند. شما در هر کاری که بخواهید بهترین شوید، باید به خودتان و حفظ وضعیت خوبتان توجه داشته باشید.

• اگر احساس بهترین بودن را نداشته باشید، هیچگاه نمی توانید چنین شوید. موهای خود را اصلاح کنید، لباس های جدید بپوشید و کم کم تلاش کنید تا فردی جذاب شوید. ورزش کنید، غذاهای خوب بخورید و خواب کافی داشته باشید.

◘ بخش سه از سه | انجامش بده! ◘

برای موفقیت تمرین کنید

۱- تمرین کنید!

برای اینکه در حیطه ی کاریِ بخصوصی یا موضوع خاصی تبدیل به یک متخصص تمام عیار شده و به عبارتی، به درجه اجتهاد برسید! باید ۱۰ هزار ساعت برای آن وقت گذاشته و به بهتر شدن عملکرد خود اختصاص دهید. به این موضوع فکر کنید که افرادی مثل بیل گیتس چگونه برای سالیان متمادی و به صورت شبانه روز پشت کامپیوتر نشسته و در حالی که بقیه مردم حتی به چنین موضوعاتی فکر هم نمی کردند، مشغول ساخت آینده ی تکنولوژی و صد البته خودشان بودند!

به زندگینامه ی بزرگان نگاهی گذرا بیاندازید تا میزان تلاش و انگیزه ی دیوانه کننده ی آن ها را مشاهده کنید. برای بهترین شدن در هر چیزی، باید برای آن وقت گذاشته و انگیزه ایجاد کنید.

• می توان از دل این بخش، یک راهکار جدید هم بدست آورد. ” صبر … “. هیچ کس یک شبه نخواهد توانست تبدیل به بیل گیتس یا وارن بافتی ( سومین فرد ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۵ ) جدید شود، همانگونه که آن ها نیز جایگاه کنونی خود را یک شبه به دست نیاورده اند. شما در ۱۰۰۰ ساعت اول فعالیت خود نا امید کننده ظاهر خواهید شد! ۳۰۰۰ ساعت بعدی، بد نخواهد بود اما خوب هم نه! از ۴۰۰۰ ساعت بعدی لذت خواهید برد و اصل کاری نیز ۱۹۹۹ ساعت بعدی است. احساس و مهارتی شگفت انگیز پیش رویتان خواهد بود!

۲- دست به کار شوید!

فرض کنید که می خواهید یک زبان خارجی را فرا بگیرید. برای این کار متن های مخصوص می خوانید، فیلم می بینید، تمرینات گرامری انجام می دهید و بسیاری کارهای دیگر. در اینجا باید توجه داشته باشید که چنین کارهایی فقط شروع ماجراست. همچون ضربه ای ضعیف به تو برای قل دادنش!

این توپ پس از چند ثانیه از قل خوردن بازخواهد ماند و بار دیگر متوقف خواهد شد. پس باید ضربات محکم تری به توپ وارد کرد و این ضربات را تکرار نمود. برای مثال، باید پس از فرا گرفتن مقدمات زبان خارجی، به کشوری که مردمش با آن زبان سخن می گویند سفر کرده و برای مدتی در آن جا ساکن شد.

سایر کارها نیز چنین است. باید دست به کار شده و وارد میدان شوید، لمس کنید، انجام دهید و در تماس باشید. تنها در اینصورت است که حقیقتا در کاری خبره شده و چند و چون آن را می آموزید.

• دفعه ی بعدی که فردی به شما پیشنهاد انجام دادن کاری را می دهد و شما برای قبول کردن آن دچار تردید هستید، تمام افکار را دور ریخته و آن کار را بپذیرید. حتی اگر توانایی لازم را ندارید یا آماده نیستید، آن کار را انجام دهید. این طرز تفکر که ضرر و زیان کارها و پیشنهادات جدید و غریب بیشتر از منفعتشان خواهد بود را از ذهن خود پاک کنید. ( اختیار افکار شما در دستان شماست، کافیست سعی کنید افکارتان را کنترل کنید. کافیست در طول روز، زمانی را در سکوت سپری کرده و رفت و آمد افکار را در ذهن خود درک کنید. با کمی تمرین کنترل افکارتان به دست شما خواهد بود!)

• دست های خود را تا جایی که می توانید دراز کنید! به عنوان مثال اگر آرزو دارید تا فضا نورد شوید، به خواندن کتاب در این زمینه اکتفا نکنید. بلکه دست به کار شوید! – با کمی اغراق – پیشنهاد ما به شما اینست که به نزدیک ترین سازمان فضایی مراجعه کرده! و آنقدر بایستید تا مجبور شوند شما را بیرون کنند. این کار را هر روز انجام دهید! آنقدر که اسم و فامیل شما را حفظ کرده و اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهند. باید عمل کنید. وارد گود شوید و رفته رفته همه چیز روی ریل می افتد!

۳- برای بدست آوردن، باید از دست بدهید!

نباید خودمان را گول بزنیم. می خواهیم بهترین باشیم و در یکی از راهکار های بخش دوم، اشاره کردیم که برای بهترین بودن باید قاطع بود و تصمیمات مشخص گرفت.

حقیقتی کتمان ناپذیر در زندگی وجود دارد: “برای بدست آوردن چیزهای جدید، باید برخی چیز های موجود را فدا کنید!” شما نمی توانید هم با دوستان خود به گردش و تفریح بروید و هم به سختی مشغول کار و پیشرفت باشید. شما نمی توانید تمام روز را با موبایل خود سپری کرده و از اطرافیان انتظار احترام و خدمت داشته باشید.

برای بهترین بودن باید ساعت های طولانی را صرف آموختن مهارت های جدید و لازم بکنید. در این میان زمانی برای انجام سایر کارهای فرعی باقی نخواهد ماند.

• زمان هایی فرا خواهید رسید که مجبورید از ورزش کردن صرف نظر کرده و کار پاره وقتی را انجام دهید. آخر هفته های می رسند که مجبورید در کتابخانه ها سپری کنید. شرایطی پیش خواهد آمد که با خوشتیپ ترین افراد فامیل نمی توانید به گردش رفته یا اینکه به استقبال شخصیت های دوست داشتنی بروید. علاوه بر اینکه صرف نظر کردن از این کارها به شما در پیشرفت کردن کمک خواهد کرد، روح و نیروی معنوی شما را نیز قوی تر می کنند. گذشت، روح را جلا می دهد. این گذشت های از خوشی های زودگذر، آینده ای روشن برای شما خواهد ساخت. ایمان داشته باشید.

۴- زمین بخورید!

اشتباهاتی ترسناک، رقت انگیز و باورنکردنی انجام دهید! کارهایی انجام دهید تا مردم نسبت به شما احساس تنفر پیدا کنند. کارهایی متفاوت انجام دهید، کارهایی که مردم فکر کنند دیوانه شده اید. اشتباهی کنید که همه چیز را به باد دهد!

شما باید به همه ی موارد بالا افتخار کنید! چون شما حداقل کاری را انجام داده اید. عمل کردن و شکست خوردن عالی است. فقط کسانی اشتباه نمی کنند که هیچ کاری نمی کنند! مرده اند!

• تاکید می کنیم که تنها راه اشتباه نکردن، اینست که هیچ کاری انجام ندهید! اما کار کردن و مرتکب اشتباه شدن نشانه ی اینست که شما زنده اید! زندگی می کنید! شکست خوب است. طبیعی است و پیش می آید. زمانی که شما ۱۰ راه حل پیش رو داشته باشید و ۹ تای آن منجر به شکست شوند، بالاخره خواهید توانست در راه دهم موفقیت را نیز تجربه کنید. اما کسانی دست به کار نمی شوند چه؟

۵- به صورت مرتب خودتان را آنالیز کنید!

کاملا ضروری است تا پس از پایان روز و قبل از خواب، عملکرد خود در طول روز را مرور کرده و موفقیت ها و شکست ها را مرور کنید. دلیل خوشی ها و ناخوشی ها را پیدا کنید. اگر برنگشته و به گذشته خود نگاهی نیاندازید، هیچگاه نمی توانید به چشم اندازی که در مقابل دارید، دست پیدا کنید.

• همان اندازه که مهم است راهکارهای موفقیت را آنالیز کنید، باید این توانایی را نیز داشته باشید تا شکست های خود را تحلیل کنید. ممکن است کار خوشایندی نباشد، اما بسیار مهم و ضروری است. هیچگاه اجازه ندهید تا روزگار شما را به عقب بازگرداند. هر شکست، به خودی خود یک پیشرفت است. آن ها را تحلیل کنید تا در آینده از تکرارشان جلوگیری شود.

۶- از دیگران به نفع خودتان استفاده کنید!

شما داخل یک بشکه زندگی نمی کنید. مطمئنا در اطراف شما عده ای انسان وجود دارند! آن ها می توانند کمک کنند. هر کسی که شما می شناسید، مسائلی را می داند که شما نمی دانید. به همین خاطر است که می توانند به شما کمک کنند. از آن ها کمک بگیرید و سعی کنید در جهت پیشرفت خودتان استفاده کنید. حتی کوچکترین کمک نیز فوق العاده موثر خواهد بود.

• هیچ کس بدون کمک دیگران نتوانسته به جایگاه بالایی برسد. می توانید کارهای تکراری را به دیگران بسپارید و از قدرت مغز آن ها برای پیدا کردن راه های جدید و افزایش احتمال خلاقیت استفاده کنید. بهترین بودن به معنی تنها بودن نیست

۷- پشتکار داشته باشید و به راه خود ادامه دهید!

گفته اند: حتی اگر در مسیر درست باشید، از آن خارج خواهید شد اگر یک جا نشسته و حوصله تان سر برود! ” جمله ای بسیار عمیق و دقیق! برای بهترین بودن بار دیگر تاکید می کنیم که باید تصمیمی جدی گرفته و در آن ثابت قدم بود؛

ثابت قدم در پیشرفت، تمرین، آنالیز، کار تیمی و تلاش شبانه روزی!

• اگر کاری را انجام می دهید که دوستش دارید، مشکلی نیست و در مسیری کاملا درست قرار گرفته اید. پیشرفت خواهید کرد. ممکن است در طول روز کارها به صورت ایده آل به پیش نروند، اما چون عاشق کارتان هستید، در پایان روز همچنان احساس خوبی خواهید داشت.

• اگر ۱۰ هزار ساعت تمرین کردید، به این معنی نیست که دیگر همه چیز تمام است و بی خیال! وقتی استیو جابز اولین آیفون را ساخت، از کار ایستاد؟ خیر ادامه داد! پس از ده هزار ساعت شما می توانید بهترین کار را ارائه دهید. برای دیدن توانایی هایتان مشتاق نیستید؟

۸- متواضع باشید!

رعایت موارد بالا به احتمال زیادی شما را به بهترین بدل خواهد کرد. خیلی راحت یا حتی لذت بخش است که از بالا به افراد پایین تر از خود بنگرید؟ نه! این کار شما را به فردی نچسب و … تبدیل خواهد کرد! آن را انجام ندهید!

• به هر جا هم که برسید، به احتمال خیلی زیادی افراد بهتر یا همسطح با شما وجود خواهند داشت. حتی اگر در کاری بهترین و ماهر ترین فرد دنیا باشید، نباید فراموش کنید که مردم در کارهای دیگر از شما تواناتر هستند. فروتن باشید تا افراد بالاتر از شما هم نسبت به شما فروتن باشند! و از بهترین بودن خود لذت برید. از فروتن بودن لذت ببرید!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :