چین درصدد دستیابی به بندری در یونان است که به این کشور امکان می دهد یک مرکز پشتیبانی برای صادرات به اروپا در اختیار داشته باشد.

به گزارش تبریزمن، چینی ها مدتی است به بندر «پیرایوس» یونان چشم دوخته اند تا بلکه از این طریق، پشتیبانی مطلوب و مناسب برای صادرات خود به اروپا در اختیار داشته باشند.

در صورتی که چین بتواند سهام این بندر را از آن خود کند این کشور یک مرکز لجستیک برای حمایت از صادرات خود به کل منطقه اروپا ایجاد کرده است.

برای این کشور که سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) کاهش زیادی در بخش صادرات را تجربه کرده است، دستیابی به این منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است.

بررسی ها نشان می دهد شرکت «کاسکو» بزرگترین شرکت کشتیرانی چین خواستار خرید بخش اعظم سهام این بندر شده است.

شرکت کشتیرانی بزرگ چین برای انجام این معامله مبلغی در حدود ۷۰۰ میلیون یورو پیشنهاد کرده است که به این شرکت امکان می دهد ۶۷ درصد از سهام بندر را در اختیار بگیرد.

قرار است نزدیک به ۳۵۰ میلیون یورو از این مبلغ در مدت پنج سال در قالب سرمایه گذاری طرح های زیرساختی در اختیار یونان قرار گذاشته شود.

روزنامه «مردم» ارگان حزب حاکم چین می نویسد که شرکت «کاسکو» تنها شرکت در جهان است که در زمان حاضر چنین برنامه ای دارد.

این نشریه می نویسد که میلیون ها یورو پول نقد در اختیار یونانی‎ها قرار می گیرد که مشکلات فراوان مالی دارد و چین هم به یک بندر لجستیک به عنوان مرکز صادرات به اروپا دست می یابد.

شرکت «هلنیک» یونان که سهام این بندر را در اختیار دارد حاضر به افشای رقم قرارداد نشده اما به «کاسکو» چین فرصت داده است تا یک هفته پیشنهادهای خود را ارائه کند.

اگر چین بتواند سهام این بندر را از آن خود کند بسیاری از کالاهای چینی پس از ورود به این بندر با قطار به اروپای شرقی حمل می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :