چین از شهروندان خود خواست که با توجه به بمب گذاری ها و حملات انتحاری هفته های گذشته در ترکیه از سفر به این کشور خودداری کنند.

به گزارش تبریزمن، پیشتر نیز برخی کشورهای منطقه شرق آسیا از جمله کره جنوبی چنین هشداری صادر و تاکید کرده بودند که اوضاع امنیتی ترکیه فعلا بی ثبات است.

در بیانیه وزارت امور خارجه چین که امروز در تارنمای آن منتشر شده، آمده است: تا زمانی که وضعیت اینگونه باقی بماند به اتباع چین توصیه می کنیم به ترکیه سفر نکنند.

همزمان «هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور نیز اعلام کرد که شهروندان چینی که در ترکیه هستند بهتر است تا حد امکان از خانه های خود خارج نشوند.

او همچنین از چینی های مقیم ترکیه خواست که در صورت خروج از خانه، از رفتن به مکان های شلوغ و پرتردد پرهیز کنند.
«هوا» افزود: به غیر از وزارت خارجه؛ سفارت و کنسولگری های چین در ترکیه نیز برای شهروندان هشدارهای امنیتی صادر کرده اند.

سخنگوی چین گفت که در انفجار سه روز پیش در استانبول چند شهروند خارجی کشته شدند اما هیچ تبعه چینی در میان آنها نبوده است.

با این وصف وی تاکید کرد که پس از اتفاقاتی که در استانبول افتاد کنسولگری چین در این شهر یک ساختار واکنش سریع ایجاد کرده است تا بتواند فورا به این حوادث رسیدگی کند.

وی همچنین انفجار اخیر استانبول را قویا محکوم و آن را اقدامی تروریستی توصیف کرد و گفت: لازم است جامعه بین المللی برای ریشه کن کردن این پدیده شوم همکاری های خود را افزایش دهد.

«هوا چون اینگ» تاکید کرد که چین با تروریسم در هر شکل آن و توسط هر کسی صورت گیرد، مخالفت می ورزد و با آن مبارزه خواهد کرد.

در حمله انتحاری روز شنبه ۲۹ اسفند در منطقه گردشگری «بی اوغلوی» استانبول یک تبعه ایرانی و سه تبعه خارجی جان خود را از دست دادند.

در جریان این حمله ۳۹ نفر که بخش عمده آنان را گردشگران تشکیل می دادند، زخمی شدند.

در نزدیک به شش ماه اخیر ۵ حمله انتحاری در استانبول و آنکارا رخ داده و این موضوع باعث شده است تا مقامات کشور ترکیه یک سری تدابیر امنیتی جدی به ویژه در شهرهای بزرگ این کشور به اجرا بگذارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :