معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه برنامه ای برای حذف کارت سوخت بنزین نداریم، گفت: کشورهای ونزوئلا، عراق و سوریه خواستار در اختیار گرفتن دانش و سامانه هوشمند سوخت شده اند.

به گزارش تبریزمن، منصور ریاحی در حاشیه همایش سراسری جایگاه داران سوخت و فرآورده های نفتی کشور، درجمع خبرنگاران در خصوص سرنوشت کارت سوخت، اظهار داشت: این کارت برای اهداف متعددی طراحی شده که یکی از آنها بحث سهمیه بندی بود.

وی خاطر نشان کرد: واقعی سازی نرخ بنزین با هیچ راهکاری به جز استفاده از کارت هوشمند سوخت امکانپذیر نبود و در طی هشت سال گذشته، کارت سوخت توانست به آرامی قیمت بنزین را به قیمت واقعی نزدیک سازد.

این مقام مسئول اظهار داشت: بهره گیری از کارت سوخت و اجرای سهمیه بندی، بنزین ۱۰۰ تومانی در طی هشت سال به قیمت ۱۰۰۰ تومان افزایش یافت که البته هنوز به طور کامل واقعی نشده است.

وی با بیان اینکه بخشی از کاربردهای این کارت مربوط به سوخت گیری است، گفت: این کارت برای جمع آوری اطلاعات نیز کاربرد دارد بطوری که اطلاعات جمع آوری شده از طریق این کارت به مدیریت مصرف سوخت در کشور کمک می کند.

ریاحی در خصوص بلااستفاده ماندن کارت های سوخت شخصی و افزایش استفاده از کارت سوخت جایگاه داران نیز گفت: ما به دنبال ایجاد راهکاری هستیم تا مردم را برای استفاده از کارت سوخت، تشویق کنیم.

وی برنامه تدوین سناریو برای کاربردهای جدید کارت سوخت را اطلاع رسانی کرد و اظهار داشت: پس از اینکه تاییدیه ها و مجوزهای لازم اخذ شود، جزییات این سناریو اعلام خواهد شد.

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: احتمال دارد هم مشوق های قیمتی و نیز راهکارهای غیرقیمتی برای تشویق استفاده از کارت سوخت را در دستور کار قرار گیرد.

ریاحی اضافه کرد: نهایی سازی سناریوهای جدید استفاده از کارت سوخت، به مصوبه های وزارت نفت، شورای اقتصاد وسایر مراجع قانونی نیاز دارد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، وی با بیان اینکه سامانه کارت هوشمند به عنوان یکی از بزرگترین طرح های IT در خاورمیانه مطرح است، اظهار داشت: کشورهای ونزوئلا، عراق و سوریه به دنبال دسترسی به این سامانه بوده و خواستار دانش استفاده از آن هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :