معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر با اشاره به تسهیل در پرداخت شهروندان با استفاده از کارت شهروندی، حذف معایب کاربرد پول نقد در این حوزه را از عمده‌ترین ویژگی‌های کارت شهروندی دانست.

به گزارش تبریزمن، علیرضا آذری با اشاره به اهمیت توسعه کارت‌های شهروندی اظهارکرد: این کارت به منظور تسهیل در امور پرداخت شهروندان به ویژه در حوزه پول خرد تعریف شده و فضای پذیرندگی آن در بخش‌های مختلف در سراسر کشور در حال گسترش است.

1438871821237_893752_orig.jpg

وی با اشاره به کاربرد این کارت در فضاهای مختلف تصریح‌کرد: تکنولوژی کارت شهروندی و کارت بلیت در ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی عمومی داخل شهر و سایر حوزه‌های پرداخت خرد انجام خواهد شد، به گونه‌ای که هزینه حمل و نقل به وسیله کارت شهروندی و توسط شهروندان پرداخت و هزینه پرداخت شده مطابق مدلی که شهرداری شهر مربوطه به بانک ارائه می‌دهد، به حساب پذیرندگان واریز شود.

معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر، هدف کلی این پروژه را پیاده‌سازی تکنولوژی کارت شهروندی در سامانه پرداخت پول خرد دانست و افزود: افزایش کنترل جریان نقدینگی توسط شهرداری به وسیله تکنولوژی CITY PAY و CITY WAY، بهبود کیفیت خدمات شهرداری به شهروندان از طریق افزایش کیفیت فرایند پرداخت هزینه حمل و نقل اتوبوسرانی و تاکسیرانی توسط شهروندان، پیاده‌سازی تکنولوژی CITY PAY و CITY WAY به منظور استفاده در سایر حوزه‌های پرداخت شهری مانند سینماها و مراکز فرهنگی از اهداف راه‌اندازی این کارت است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، وی خاطر نشان کرد: حذف معایب کاربرد پول نقد در حوزه پرداخت، نظیر آلودگی، استهلاک پول، مشکلات نظارتی، به دست آوردن ابزار مناسب جهت تهیه گزارشات مختلف آماری با ثبت آمار پرداخت به وسیله تکنولوژی کارت شهروندی و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌های شهرداری با سرمایه‌گذاری بلندمدت از طریق کاهش هزینه‌های نیروی انسانی و اتوماسیون کردن فرآیندهای پرداخت در حوزه حمل و نقل عمومی شهری (اتوبوسرانی و تاکسیرانی) از دیگر کاربردهای کارت شهروندی است.

به گفته آذری، کارت شهروندی هم‌اکنون در کلان شهرهایی از جمله شیراز، همدان، تبریز و تهران اجرا و در دست تکمیل است و به زودی در سراسر کشور توسعه خواهد یافت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :