شهردار تبریز با اشاره به نقش کارگران در توسعه و آبادانی شهر خاطرنشان کرد: مسئولیت خطیر این قشر، به خصوص در پیگیری برنامه‌های گردشگری ۲۰۱۸ حایز اهمیت است.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در مراسم اهدای نشان رضوی به پاکبانان برگزیده که با حضور تنی چند از خادمان آستان قدس صورت گرفت، با بیان این مطلب، گفت: همان‌طور که تلاش‌های بی‌وقفه کارگران و پاکبانان، نام تبریز را در عرصه بین‌المللی مطرح کرده است، تداوم این توفیق نیز مرهون مسئولیت این عزیزان است.

وی با بیان این‌که کارگری، از معدود پیشه‌هایی است که از به صراحت، مورد تاکید و توصیه بزرگان دین قرار گرفته است، افزود: کارگران شهرداری تبریز حتی در برخی نقاط که شاید از حیث تجهیزات خودرویی کم‌برخوردار باشند، با حضور ایثارگرانه خود، آراستگی و زیبایی را تقدیم شهر می‌کنند.

شهردار تبریز با تاکید بر این‌که در چارچوب قوانین، از هیچ تلاشی برای حمایت از کارگران فروگذار نخواهیم بود، خاطرنشان کرد: در این راستا، لایحه شهرداری تبریز در خصوص یکسان‌سازی قرارداهای کارگری هم‌اکنون در مراحل نهایی طراحی است؛ امیدواریم با همکاری عزیزان شورا در تصویب این لایحه، شاهد کاهش دل‌نگرانی‌های پاکبانان و سایر کارگران باشیم.

وی اضافه کرد: البته طبیعی است که در این یکسان سازی، سوابق و تحصیلات کارگران لحاظ خواهد شد؛ ولی با این حال، مصمم هستیم که با ایجاد این ساختار، یک روند منطقی را در قرارداهای کارگری حاکم کنیم.

دکتر نجفی در پایان، با خیرمقدم حضور خادمان رضوی در شهر تبریز گفت: مرقد منور حضرت ثامن(ع)، مایه خیر و برکت کشور است و تلاش و کوشش در چنین کشوری، قطعاً از حمایت و عنایت خاصه آن حضرت بی‌نصیب نخواهد بود.

وی همچنین دستور داد تا با هماهنگی معاونت خدمات شهری و سازمان مدیریت پسماند، تسهیلاتی در خصوص سفر کارگران به مشهد مقدس فراهم شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :