رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی گفت: همه کارگردانان باید دغدغه داشته باشند که آثارشان حرفی برای مخاطب داشته باشد و سبک صحیح زندگی را به مخاطب انتقال بدهند،  مسلما هیچ‌کس دوست ندارد کاری بسازد که مفهومی را برای مخاطب دنبال نکند.

تبریزمن، سرویس فرهنگی و هنری: حسن میلانی رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی در رابطه با سمت و سوی تولید فیلم در آذربایجان شرقی به خبرنگار تبریزمن، گفت: باید فیلم هایی که به سبک زندگی ایرانی اسلامی تاکید دارند ساخته شوند، همه کارگردانان باید دغدغه داشته باشند که آثارشان حرفی برای مخاطب داشته باشد و سبک صحیح زندگی را به مخاطب انتقال بدهند،  مسلما هیچ‌کس دوست ندارد کاری بسازد که مفهومی را برای مخاطب دنبال نکند.

وی افزود: حوزه هنری قرار است برای صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تولید محتوا نماید و ما سعی می کنیم در این راستا معضلات اجتماعی را نظیر اعتیاد، طلاق، حقوق شهروندی، فرهنگ زیستن در شهر و اماکن عمومی و …، بیکاری، مدگرایی جوانان و … را در راستای بهبود سبک زندگی ایرانی اسلامی ارائه نماییم.

میلانی درباره عملکرد حوزه هنری در سالهای اخیر نیز گفت: در دو سال اخیر حوزه هنری استان اقدام به تولید فیلم های کوتاهی کرده است که هر کدام توانسته اند در جشنواره های ملی و بین المللی مقام بیاورند.

وی ادامه داد:به عنوان نمونه؛ ۵ دقیقه تا پایان ( در موضوع تجاوز رژیم صهیونیسیتی به عزه در دو سال قبل) و کوزمک ( در موضوع مشکل کم آبی دریاچه ارومیه و معضل اجتماعی طلاق) تولید شده است و کارگردان هر کدام آقای علیرضا سلمانپور می باشد که توانسته مقام های بسیار ارزشمندی را برای استان به دست بیاورد.

حسن میلانی

وی تاکید کرد: اعتقاد در موضوع دفاع مقدس، آن سوتر از سیاهی در مورد حجاب و عفاف، فیلم کوتاه داستانی شهریار برای کنگره، تله فیلم بلند مهتاب در مورد اعتیاد، آنا در مورد خانوده، می فلای در موضوع مشکلات انسان مدرن و جامعه مدرن و …

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی درباره توقف کارگاه های آموزشی در حوزه فیلم سازی توضیح داد: قبلا در حوزه هنری کارگاه های آموزشی فیلمنامه نویسی و فیلم سازی و کارگردانی وجود داشته است اما به دلیل ساخت و ساز سینما قدس این امکان در حال حاضر وجود ندارد و بعد از تکمیل پروژه سینما قدس این کارگروه ها مجددا آغاز به کار خواهد کرد.

میلانی در پاسخ به فعالین عرصه فیلم سازی در حوزه هنری چه کسانی هستند نیز گفت: مشهورترین فیلم سازان حوزه هنری استان علیرضا سلمانپور می باشد و برادران ارک، طاهری فر و آقای شفیق می باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :