مدیر جهاد کشاورزی میانه از کاشت برنج در یک هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد و افزود: کاشت برنج ‌پرآوازه ایرانی در این شهرستان با عطر و طعم منحصر به ‌فرد و برخورداری از کیفیت بالا از اوایل خردادماه در این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش تبریزمن،شهرام ایرانی پور  در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برنج این شهرستان محصولی پرآوازه است و با برنج شمال کشور در داخل و انواع خارجی آن در حال رقابت است.
وی گفت: کشاورزان میانه‌ای در این فصل از سال اقدام به کشت گونه‌های مختلف برنج از جمله رقم کاظمی، هاشمی، حسن سرا، طارمی و دانه گرد محلی می‌کنند.
وی به برداشت ۷ هزار و ۵۰۰ تن برنج در سال گذشته در این شهرستان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته میانه با این میزان برداشت رتبه اول استان را به خود اختصاص داد.
ایرانی پور در رابطه با کشت برنج در میانه، گفت: کشت برنج در این شهرستان، زراعی، اشتغال‌زا و درآمدزاست و چند سالی است در شهرستان میانه رواج دارد.
وی به اقدام های جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: در راستای اصلاح الگوی کشت و کاهش مصرف سوخت، جهاد کشاورزی شهرستان کشت نشایی را در میان کشاورزان ترویج داده است.
وی گفت: کشت و برداشت محصول برنج در میانه زیر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی انجام می‌شود و این موضوع یکی از دلالی تولید محصول کیفی در این شهرستان است.
ایرانی‌پور افزود: با توجه به کیفیت بالای محصول تولید شده در شالیزارهای میانه افزایش سطح زیر کشت این محصول درآمدزا در این شهرستان ضروری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :