شهردار کلانشهر تبریز گفت: با آغاز کاشت ۱۰۰ هکتار از اراضی عینالی سال آینده یک میلیون نهال و بوته درختی در تبریز نهال کاری خواهد شد.

به گزارش تبریزمن،به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی در حاشیه مراسم آغاز غرس ۷۰ هزار نهال درختان مثمر در عینالی اظهار داشت: کاشت ۵۰۰ هزار اصله نهال در تبریز همزمان با جنگل کاری عینالی شروع می‌شود و کاشت۵۰۰ هزار نهال درخت نیز پاییز سال آینده آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه جنگل‌کاری این قسمت از عینالی، گام سبز شهرداری تبریز برای آمادگی برای ۲۰۱۸ است، گفت: سمت و سوی سیاست های شهرداری تبریز به سوی کاهش سطح چمن کاری و افزایش کاشت درختان در راستای استفاده بهینه از منابع آبی شهر است.

شهردار تبریز با اشاره به خدمات مختلفی که شهرداری تبریز در سال گذشته در این شهر انجام داده است گفت: استاندار و فرماندار محترم تبریز در سال ۹۴ به صورت کامل با شهرداری تبریز همکاری و همراهی کردند و در نتیجه این همراهی خدمات قابل قبول و مناسبی در این سال به شهروندان ارائه شد.

وی گفت: امروز شاهد آغاز بزرگترین پروژه جنگل کاری و کاشت درختان در تبریز هستیم که اجرای این پروژه علاوه بر اینکه در تلطیف هوا نقش ایفا خواهد کرد منظر زیبایی نیز در بزرگترین تفرجگاه کشور ایجاد خواهد کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :