استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه توسعه روستاها در دولت های قبل مورد توجه کافی قرار نگرفت، گفت: جمعیت روستایی استان از ۴۰ درصد به ۲۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در نشست مشترک کمیته راهبردی و کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان با محوریت اقتصاد مقاومتی افزود: در سنوات گذشته با افزایش قیمت نفت، دولت توجه جدی به توسعه و رونق روستاها نداشته و نفت سببی برای فقیر شدن روستا شد.

وی ادامه داد: وقتی به تولید و اقتصاد روستایی ارج ندهیم این امر موجب می شود روستاییان برای کاریابی و اشتغال به شهرها روی آورند.

جبارزاده گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار ضروری است به روستاها توجه داشته باشیم و باید تجاربی را که در بحث شرکت های مشارکتی و واحدهای مشارکتی داریم را در روستاها عملیاتی کنیم.

وی اظهار کرد: در سال جاری با وجود تنگناهای که دولت داشته تا نیمه آبان ماه جاری هفت هزار میلیارد ریال جهت خرید گندم تضمینی به روستاییان و کشاورزان پرداخت شده است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: با احتساب کمک های دولت به دهیاری ها در مجموع ۱۰ هزار میلیارد ریال منابع به روستاهای استان در راستای توسعه روستایی تزریق شده است.

وی با اشاره به توسعه روستاها در راستای اقتصاد مقاومتی افزود: در حدود ۵۰۰ واحد تولیدی در روستاهای استان ایجاد خواهد شد که از این تعداد ۲۱۰ واحد تولیدی توسط بسیج سازندگی ایجاد می شود.

استان آذربایجان شرقی بر اساس سرشماری ۱۳۹۰ حدود سه میلیون و ۸۰۰هزار نفر جمعیت دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :