مدیر امور آب شهرستان مراغه گفت: در شش ماهه نخست سالجاری بیش از ۱۲۰ چاه غیرمجاز در شهرستان مراغه شناسایی شده که از این تعداد، ۶۰ مورد از آن ها پر و یا مسلوب المنفعه شده است.

به گزارش تبریزمن، عبدالله فرمانی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبی شهرستان مراغه گفت: این شهرستان از جمله شهرستان های پربارش استان بوده و نسبت به سایر شهرستان ها وضعیت بسیار مطلوبی دارد.

وی برآورد آبی چهار رودخانه دائمی این شهرستان را در حدود ۲۵۶ میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: متاسفانه میزان روان آب رودخانه های مراغه از سال های گذشته همه ساله به صورت پله ای کاهش یافته است.

مدیر امور آب شهرستان مراغه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهم ترین اقدامات قضایی و نظارتی در راستای نظارت بر شیوه صحیح استفاده از منابع آبی عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر بیش از سه هزار و ۸۶۶ حلقه چاه غیر مجاز و فاقد پروانه در شهرستان مراغه وجود دارد.

فرمانی تعداد چاه های دارای پروانه و مجاز شهرستان مراغه را  سه هزار و ۶۱۵ حلقه عنوان کرد و گفت: طول رودخانه های دائمی و فصلی شهرستان مراغه در حدود ۲۸۰ کیلومتر است که تا کنون بازدیدهایی از ۱۷۰ کیلومتر این رودخانه ها با محوریت مهندسی رودخانه و آب انجام داده ایم.

به گفته وی، توسعه غیر ضروری باغات از مهم ترین عوامل افزایش روز افزون تعداد قنوات و چاه های غیر مجاز است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :