دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌‌شرقی از کاهش میزان اعتیاد بانوان در این استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمدعلی نصرتی در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به فعالیت کمیته مقابله با مواد مخدر در استان اظهار داشت: این کمیته زیر نظر نیروی انتظامی استان و فرماندهی این نیرو در استان فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه شهر بدون معتاد راهبرد مسئولان آذربایجان‌شرقی است، تصریح کرد: این راهبرد تا حدود زیادی محقق شده و در سطح شهر تبریز دو مرکز ۲هزار معتاد متجاهر را نگهداری می‌کنند که در این میان همکاری بخش‌های مختلف از جمله بهزیستی نیز شایان توجه است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی یادآور شد: موفقیت‌های فعلی مرهون همکاری همه جانبه بوده و همکاری بین بخشی را شاهد هستیم که نتیجه این همکاری‌ها را در زمینه‌هایی مانند احداث مرکز نگهداری معتادان با بیماری‌‌های خاص شاهد هستیم.

نصرتی با بیان اینکه در مقابله با کشت خشخاش یا شاه دانه در استان مقابله جدی می‌‌شود، اضافه کرد: مورد خاصی در استان در این زمینه مشاهده نشده و با توجه به هدف دشمن در تبلیغات منفی علیه کشورمان این امر به صورت جدی دنبال می‌شود که همکاری ارگان‌هایی مانند بسیج و نیروهای مردمی در این زمینه جدی است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در زمینه مواد مخدر کار علمی را دنبال می‌کند، عنوان کرد: اولویت اجتماعی در سال‌های اخیر اعتیاد سنتی و صنعتی و بیکاری و نزاع، درگیری و رابطه نامشروع بوده و امسال در ۶ ماهه نخست اعتیاد صنعتی در اولویت سوم قرار دارد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌‌شرقی با بیان اینکه مصرف مواد مخدر شیشه حدود ۳۵ درصد است، تبیین کرد: این میزان سال گذشته حدود ۵۰ درصد بوده و میزان اعتیاد بانوان نیز کاهش یافته که این امر نشان از تاثیرگذاری برنامه‌ها دارد.

این مسئول در ادامه سخنان خود با بیان اینکه رسیدگی به معتادان به بیماری‌های خاص ضروری است، گفت: باید جامعه را با حساسیت به سمت عاری‌سازی از ولگردان و معتادان متجاهر به خصوص معتادان با بیماری‌های خاص کنیم.

نصرتی اظهار داشت: اگر معتادی در خانه خود بوده و مزاحمت و بروز و ظهوری در جامعه نداشته باشد انتقال وی به مرکز ماده ۱۶ یا مرکز ماده ۱۵ مطرح نیست و حساسیت ما عاری‌سازی جامعه از معتادان متجاهر است.

وی در پایان با بیان اینکه ایجاد محلی با ظرفیت بزرگ برای ارائه خدمات به بانوان معتاد نیاز است، متذکر شد: ارائه خدمات مختلف اشتغال و برگزاری کلاس‌های لازم را دنبال می‌کنیم و محلی نیز در پارک چشم‌انداز در این زمینه شناسایی اولیه شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :