مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌شرقی از کاهش ۳٫۶ درصد تولد در استان در هفت ماهه امسال خبر داد.

به گزارش تبریزمن، علی جعفری‌آذر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز از ثبت ۴۱ هزار و ۸۶۰ تولد در استان آذربایجان‌شرقی خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد تولد ۲۱ هزار و ۷۰۶ تولد پسران (۵۲ درصد) و ۲۰ هزار و ۱۵۴ تولد دختران (۴۸ درصد) بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۹ هزار و ۷۲۲ تولد در مناطق شهری (۷۱ درصد) و ۱۲ هزار و ۱۳۸ تولد در مناطق روستایی (۲۹ درصد) در هفت ماهه امسال به ثبت رسیده است، افزود: بیشترین تولد در استان آذربایجان‌شرقی در همین مدت در تبریز با ۱۹ هزار و ۵۱ تولد، مراغه با ۲ هزار و ۸۱۳ تولد و مرند با ۲ هزار و ۶۱۶ تولد بوده است.

جعفری‌آذر اضافه کرد: کمترین تولد ۳۳۶ تولد در شهرستان خداآفرین، چاراویماق ۴۵۹ تولد و ورزقان ۵۲۰ تولد بوده است.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه میزان تولد در استان در هفت ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۳٫۶ درصد کاهش یافته است، گفت: در سال گذشته در همین مدت ۴۳ هزار و ۴۱۱ تولد به ثبت رسیده بود که امسال این رقم به ۴۱ هزار و ۸۶۰ تولد رسیده است.

کاهش ۲٫۷ درصد فوت در آذربایجان‌شرقی/ مردان بیشتر از زنان می‌میرند

جعفری‌آذر در بخش دیگری از سخنان خود به ثبت ۱۲ هزار و ۴۱۱ مورد فوت در استان در هفت ماهه امسال خبر داد و گفت: ۶ هزار و ۸۹۲ (۵۵ درصد) فوت شده مربوط به مردان و ۵ هزار و ۵۱۹ مورد مربوط به زنان بوده است.

وی افزود: ۸ هزار و ۷۹۲ مورد فوت شدگان در مناطق شهری (۷۱ درصد) و ۳ هزار و ۶۱۹ مورد (۲۹ درصد) در مناطق روستایی به ثبت رسیده است.

جعفری‌آذر گفت: بیشترین تعداد فوت شوندگان در تبریز با ۵ هزار و ۷۳۹، مراغه ۸۳۹ و مرند ۸۰۲ مورد و کمترین به ترتیب در چاراویماق ۸۲، خدا آفرین ۱۲۵ و ورزقان ۱۳۲ به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: تعداد فوت شوندگان در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲٫۷ درصد کاهش نشان می‌دهد به‌طوری که در سال جاری ۱۲ هزار و ۴۱۱ فوتی و در سال ۹۴ در همین مدت ۱۲ هزار و ۷۵۳ فوت به ثبت رسیده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :