مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه آذربایجان‌شرقی گفت: براساس سیاست‌های ستاد احیا هر ساله ۸ درصد اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی داریم که در عرض پنج سال ۴۰ درصد کاهش مصرف آب بدون تقلیل در راندمان تولید را خواهیم داشت.

به گزارش تبریزمن، خلیل ساعی بعد از ظهر خلیل ساعی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و معیشت و اشتغال جایگزین ستاد احیای دریاچه ارومیه، از اهتمام ویژه  دولت در بحث احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: اشتغال و معیشت جایگزین بحث کلیدی و نقطه قوت در سال اقتصاد مقاومتی است و نگاه‌های اقتصادی برای رشد نیازمند تزریق منابع مالی هستند که عموما از طریق سیستم بانکی صورت می‌پذیرد و یکی از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مدیریت و اصلاح الگوی مصرف در بخش‌های مختلف است.

وی افزود: در این زمینه بر اساس سیاست‌های ستاد احیا هر ساله ۸ درصد اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی داریم که طی پنج سال ۴۰ درصد کاهش مصرف آب بدون تقلیل در راندمان تولید را خواهیم داشت و این امر اقدام عملی برای یکی از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه آذربایجان‌شرقی به اتخاذ تصمیمات صحیح برای توسعه همه جانبه بخش‌های اقتصادی روستاها  اشاره کرد و خواستار همکاری همه جانبه دستگاه‌ها به ویژه سیستم بانکی شد.

علی نواداد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان‌شرقی و جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان ضمن اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در پایداری و استقلال کشور با نگاهی اجمالی به اقدامات انجام شده در بحث معیشت و اشتغال جایگزین و تعریف جایگاه ویژه استان به عنوان استان الگو در شمال‌غرب کشور اظهار داشت: در استان آذربایجان‌شرقی و جلسات مستمر و مفید کمیته‌ها باید با شتاب بیشتری در سال اقتصادی برای احیای دریاچه ارومیه صورت پذیرد و این ظرفیت با عنایت به وجود نخبگان و اندیشمندان محلی می‌تواند در قالب طرحی جامع و هدفمند از استان به مرکز ارجاع داده شود قطعا این امر مورد توجه مسئولان ارشد نظام و ریاست جمهوری و مقام معظم رهبری است.

وی با تحسین جایگاه مناسب ستاد احیای دریاچه ارومیه و ضرورت معیشت و اشتغال جایگزین کشاورزان حوضه آبریز افزود: طرح نکاشت و ضعف‌های آن با فعالیت‌های معیشت و اشتغال جایگزین و حمایت از ایجاد یا ظرفیت‌سازی برای اشتغال روستایی با احتساب منابع آب در استان ترمیم و تکمیل شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مسئله طرح نکاشت حواشی زیادی را در سال‌های اخیر در حوزه کشاورزی کشور به وجود آورد طبق طرح نکاشت، کشاورزان در ازای پرداخت یارانه در زمین‌های حوزه دریاچه ارومیه، دست از کشت و زرع می‌کشیدند بعد از مطرح شدن این طرح به حق برخی کارشناسان نسبت به خطرات آن برای جامعه کشاورزی و شهری استان هشدار دادند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :