معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی از کاهش ۴۵ درصدی تخلفات گرانفروشی در استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل عطاپور از کاهش ۳۷ درصدی تخلفات کشف شده در طرح نظارتی نوروز ۹۴ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: از اواسط اسفند ماه سال گذشته که پایش بازار استان در ایام نوروز آغاز شد تاکنون بیش از ۲۸ هزار و ۲۹۷ مورد بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی استان صورت گرفته که در نتیجه آن  افزون بر ۹۶۶ مورد تخلف کشف شده است که حاکی از کاهش ۳۷ درصدی تخلفات کشف شده نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

وی افزود: بررسی تخلفات کشف شده بیانگر کاهش ۴۵ درصدی تخلف گرانفروشی است که این مهم در سایه وجود ثبات نسبی در بازار و تغییر در رویکردها و اقدامات پیشگیرانه از طریق اطلاع رسانی و حضور فعال و شبانه‌روزی محسوس و نامحسوس بازرسان در سطح بازار استان به وقوع پیوسته است.

عطاپور افزود: درخصوص شکایات و گزارشات مردمی نیز با کاهش ۲۷ درصدی گزارشات دریافتی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه بخشی از بازرسی‌های صورت گرفته در این ایام به صورت مشترک و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان، دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو، صدا و سیما، سازمان حمل و نقل و پایانه‌ها و اتاق اصناف صورت گرفته است، گفت: بیشترین پرونده‌های تخلف مربوط به بخش البسه و پوشاک و میوه و تره‌بار بوده و از نظر فراوانی تخلفات کشف شده نیز تخلف عدم درج قیمت و گرانفروشی در صدر تخلفات قرار داشته‌اند.

عطاپورهمچنین به اقدامات نظارتی صورت گرفته در بخش خدمات عمومی نیزاشاره کرده و اظهار داشت: در این بخش بیشترین بازرسی‌ها از قالیشویی‌ها، خشکشویی‌ها، غذاخوری‌ها و رستوران‌های بین راهی صورت گرفته و با متخلفان برخورد قانونی لازم انجام و برای ۱۸۵ واحد متخلف خدماتی در سطح استان نیز پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :