معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان آذربایجان شرقی گفت: ورود سامانه بارشی از غرب کشور موجب کاهش ۹ درجه ای دمای هوا در شهرستان ملکان شد.

به گزارش تبریزمن، محمد اشجعی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان ملکان با کمینه دمای چهار درجه زیر صفر بیشترین کاهش دما را داشته است، افزود: در این مدت از شهرستان های بستان آباد و هریس بارش تگرگ گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دما از شهرستان جلفا به میزان ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر گزارش شده است، گفت: دمای هوای تبریز در سردترین زمان به دو درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

اشجعی دمای کنونی هوا در تبریز را ۹ درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد و گفت: دمای هوای این شهر نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

وی با اشاره به اینکه دمای هوای استان طی امروز و فردا به مرور افزایش خواهد یافت، گفت: از روز چهارشنبه سامانه بارشی دیگری استان را تحت تاثیر قرار می دهد.

به نقل از ایرنا، افزایش قابل توجه دمای هوای استان در روزهای گذشته ( آخرین ماه فصل زمستان ) تا حد ۲۵درجه سانتی گراد بالای صفر موجب شکوفه دادن درختان در بسیاری از نقاط استان شده بود.

بر اساس انجام عملیات سمپاشی بهاره ( روغن پاشی ) در مناطقی که جوانه ها هنوز باز نشده اند، عملیات مبارزه با علف های هرز در مزارع گندم و رسیدگی به بهداشت باغات از طرف کارشناسان کشاورزی توصیه می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :