سخنگوی شورای شهر تبریز از تصویب طرح انتقال موزه فوتبال تبریز به مدرسه مموریال در کمیسیون ورزشی، فرهنگی و اجتماعی شورای شهر خبر داد.

سعید حاجی زاده در گفتگو با خبرنگار تبریزمن در خصوص افتتاح خانه پیشکسوتان فوتبال تبریز، گفت: در ادامه افتتاح موزه فوتبال، نبود مکانی برای پیشکسوتان و اسناد زنده تاریخ فوتبال تبریز و استان به چشم می خورد. در موزه فوتبال اسناد و مدارکی در خصوص تاریخ و گذشته به معرض دید علاقمندان گذاشته شده است اما تاریخ زنده ما پیشکسوتان هستند و افتتاح این مجموعه بهترین ابتکار و اقدام برای تقدیر از این بزرگان بود که توسط شهرداری منطقه ۶ انجام شد.

وی افزود: این مجموعه می تواند پاتوق و مامن خوبی برای بزرگان و پیشکسوتان فوتبال و محلی به منظور کسب آموزش و انتقال تجربیات و مشورت برای جوانان باشد.

حاجی زاده، مزیت و حسن احداث این خانه را استفاده از تجربه این بزرگان در زمان حاضر دانست و گفت: متاسفانه امروز پیشکسوتان در حاشیه مانده اند و در باشگاههای ورزشی از تجربه این عزیزان استفاده نمی شود.

وی تصریح کرد: امروز باید فوتبالیستهای جوان از تجربیات این عزیزان کمک بگیرند و مربیان تیمی مثل تراکتورسازی، گسترش فولاد پیش از بازی از تجربیات و آموزشهای پیشکسوتان برای برنامه ریزی و تاکتیک بندی مقابل رقیب استفاده کنند.

این عضو شورای کلانشهر تبریز در ادامه همچنین یادآور شد: کتاب تاریخ فوتبال تبریز نتیجه تلاشهای چندین ساله آقای ایوب نیکنام لاله در مرحله نهایی است و به زودی منتشر خواهد شد.

سخنگوی شورای کلانشهر تبریز در خصوص جلسه شورای شهر که روز یکشنبه برگزار خواهد شد گفت: جلسه ای که در محل سالن جلسات عمارت شهرداری برگزار خواهد شد، همانند روال همیشگی جلسه اعضاء شورا می باشد. همانطور که هفته قبل اعلام شده است فردا در خصوص نرخ کرایه های تاکسی و اتوبوس تصمیم گیری خواهد شد، این مورد در قالب لایحه به شهرداری ارائه شده بود. قبل از سال ۹۴ در نظر داشتیم که تصمیم گیری ها در این خصوص انجام شود. ولی متأسفانه با کمی تأخیر مواجه شد و با توجه به اینکه همشهریان عزیز و رانندگان تاکسی و اتوبوس در خصوص نرخ کرایه ها با مشکل روبرو می شوند در نظر داریم در سریع ترین زمان ممکن در این خصوص تصمیم گیری کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :