همزمان با سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، از تازه ترین نشر حوزه دفاع مقدس با عنوان ‘حبیب تولدی دیگر’ با حضور نویسنده و پژوهشگر این کتاب ‘گلی علی بابایی’ رونمایی شد.

به گزارش تبریزمن،این اثر به کارنامه گردان حبیب بن مظاهر لشگر ۲۷ محمد رسول الله پرداخته است.
گلی علی بابایی نویسنده دفاع مقدس در این مراسم به جایگاه کتاب های دفاع مقدس و ارزش آن پرداخت و افزود: کتاب هایی چون نورالدین پسر ایران توانست بعد از انتشار با محتوای غنی و ادبیات بالای خود کتب دفاع مقدس را از انزوای اقتصادی و محتوایی خارج کند.

تولدی دیگر

وی با اشاره به سبک انتخاب کتاب رهبر معظم انقلاب، ابراز کرد: ایشان در انتخاب کتاب ها برای مطالعه ، کتاب هایی با محتوای بالا و غنی از لحاظ ادبی و محتوایی را مورد عنایت قرار می دهند.

بابایی در خصوص کتاب حبیب تولدی دیگر گفت: وجه نام گذاری این کتاب آن بود که بیشتر رزمندگان این گردان در عملیات خیبر به شهادت رسیدند و در واقع به واقعیت این گردان بعد از شکل گیری دوباره توسط تعدادی از طلاب و روحانیون تهران پرداخته است.

وی ادامه داد: در این کتاب ضمن پرداختن به کارنامه عملیاتی گردان حبیب بن مظاهر از بهار ۶۲ تا بهار ۶۵ ناگفته هایی از عملیات های والفجر ۴، عملیات آبی خاکی خیبر، عملیات والفجر ۸ و عملیات لغو شده والفجر ۵ که قرار بود در ارتفاعات بمو انجام شود، روایت کرده است.

نویسنده کتاب دفاع مقدس اظهار کرد: ماجرای ‘گردان نهم’ درباره گردان حبیب بن مظاهر است که از بدو تشکیل آن، یعنی از اسفند ۶۰ تا پایان عملیات والفجر ۱ در فروردین ۶۲ در جلد نخست روایت شده است، همچنین در جلد دوم مخاطب با گردان نهم از بهار ۶۲ تا بهار ۶۵ همراه می شود.

وی افزود: نحوه تشکیل تیپ ها و گردان های رزمی سپاه، نحوه هجوم دشمن به خاک ایران در شهریور سال ۵۹، محورهای هجوم و هسته های مقاومتی که در مناطق مخالف جبهه تشکیل و اندک اندک شکل منسجمی گرفت ، ورود بسیج به عنوان بازوی سپاه، سازماندهی بسیج توسط سپاه از محورهای مورد اشاره در این کتاب است.

نوع شکل گیری گردان ‘حبیب ابن مظاهر’ مسوولان آن در مقاطع مختلف، عملیات ها، محورهای عملیاتی از دیگر موضوع هایی است که در این کتاب به آن ها اشاره شده و در واقع اثر مستند پژوهشی در قالب داستان بازگو شده که علاوه بر این نحوه شهادت شهید همت نیز در این کتاب ذکر شده است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، کتاب در ۱۱ فصل تنظیم و در پایان هر سه فصل، مجموعه ای از اسناد و تصاویر به نمایش درآمده است.
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال، سومین نمایشگاه قرآن و عترت و ششمین نمایشگاه ملی دفاع مقدس از نهم تا سیزدهم مهر ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در محل نمایشگاه بین المللی تبریز آماده بازدید علاقه مندان است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :