کتاب «سرمشق سرداری» در برگیرنده داستانهایی درباره زندگی و شخصیت سرداران شهید آذربایجان برای تصویرگری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش تبریزمن، نویسنده این  کتاب “حسین جم نژاد باهر” آن را در ۴۴ صفحه و در قطع خشتی به همت سازمان گلزار شهدای شهرداری تبریز منتشر کرده است.

باهر در این کتاب با زبان شیوا و ساده ی هنری خاطره – داستانهایی را از ۵ سردار شهید آذربایجان برای کودکان به رشته تحریر در آورده است.

حسین جم نژاد باهر در این مجموعه، خاطره – داستانهایی از سرداران شهید مهدی باکری، حسن شفیع زاده، مرتضی یاغچیان، علی تجلایی و حمید باکری را نقل کرده است.

قسمت شیرین داستانهای این کتاب آنجاست که کودکان ۹-۱۴ سال بعد از خواندن داستان می توانند با کشیدن نقاشی مربوط به هر خاطره – داستان در مسابقه تصویرگری این کتاب شرکت نمایند.

خوانندگان کودک این کتاب می توانند با استفاده از تکنیک های مداد رنگی و پاستل تصویرگر این کتاب باشند و در مسابقه سازمان گلزار شهدا شرکت کنند.

داوری آثار توسط کارشناسان هنری حوزه کودک و نوجوان صورت خواهد گرفت و به ده اثر برتر حوایز نفیس و ارزنده ای اعطا خواهد شد.

علاقه مندان می توانند آثار خود را مستقیما به واحد فرهنگی اجتماعی سازمان گلزار شهدا در آدرس تبریز، اتوبان شهید کسایی، سازمان گلزار شهدای شهرداری تبریز تحویل نمایند و یا آن را به صندوق پستی ۱۳۶۶ – ۵۱۳۸۵ تبریز ارسال نمایند.

مهلت شرکت در مسابقه و ارسال آثار پایان فروردین سال ۱۳۹۵ بوده و سوم خردادماه همان سال همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر نمایشگاه و مراسم اعطای جوایز برگزار خواهد شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :