خودروسازان داخلی کشور در سه ماهه آغاز امسال ۲۶۵ هزار و ۱۰۵ دستگاه انواع خودرو تولید کردند و پراید (بنزینی و دوگانه سوز) با ۴۲ هزار و ۵۹۹ دستگاه مونتاژ بیشترین سهم را داشت.

به گزارش تبریزمن، در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد امسال ۱۸ هزار و ۶۷۵ دستگاه وانت، یک هزار و ۸۱۳ دستگاه کامیون، ۹۰ دستگاه اتوبوس و ۴۹ دستگاه مینی بوس در مجتمع‌های خودروسازی داخلی تولید شد.

مونتاژ پراید (بنزینی و دوگانه سوز) به میزان ۴۲ هزار و ۵۹۹ دستگاه بیشترین سهم را در این میان داشت و پس از آن پژو۴۰۵ به میزان ۳۴ هزار و ۸۲۲دستگاه، سمند به میزان ۲۴ هزار و ۲۳۸دستگاه و پژو۲۰۶ به میزان ۲۸ هزار و ۵۶۰ دستگاه قرار گرفت.

در ردیف های بعدی نیز پژو پارس (۲۸ هزارو ۳۶۲ دستگاه) و تیبا X۲۰۰ (۲۰ هزار و ۳۵۰دستگاه) به چشم می خورد.

همچنین در سه ماهه منتهی به خردادماه امسال ۱۲ هزار و ۸۶۵ دستگاه از محصول‌های رنو، ۱۲ هزار و ۲۲۷ دستگاه تندر ۹۰، ۱۱هزار و ۶۹۹ دستگاه از خودروهای ام.وی.ام (MVM) و ۱۰ هزار و ۶۵۰ دستگاه پراید نسیم و صبا تولید شد.

در این مدت جک و لیفان نیز به میزان ۶هزار و ۶۶۷ دستگاه، دنا به میزان چهار هزار و ۶۱۳ دستگاه، برلیانس به تعداد پنج هزار و ۵۶۴دستگاه و ساندرو B۹۰ به میزان چهار هزار و ۴۴۷ دستگاه به بازار رسید.

همچنین دو هزار و ۸۶۰ دستگاه رانا، دو هزار و ۷۶۱ دستگاه سراتو، به تعداد ۲ هزار و ۵۰۷ دستگاه پارس تندر و یک هزار و ۱۹۶ دستگاه تیبا X۲۰۰ دوگانه سوز تولید شد.

در این فهرست، مزدا۳ به میزان ۹۵۸دستگاه، هایما به تعداد ۴۷۸دستگاه، آسا به میزان ۱۷۵دستگاه و تیبا X۱۰۰ به تعداد ۷۳ دستگاه در ردیف‌های پایانی قرار دارد.

خودروسازان داخلی سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید می‌کنند که این میزان باید بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده با توجه به سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در افق ۱۴۰۴ به سه میلیون دستگاه در سال افزایش یابد و یک سوم آن صادر شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :