دکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس گفت: بارها گفته‌ام که اگر سپاه و بسیج نبود، الان مملکت وجود نداشت.


تبریزمن، سرویس سیاسی: دکتر مسعود پزشکیان در گفتگو با خبرنگاران در خصوص توافق FATF و حاشیه های مطرح شده بعداز مصاحبه وی با یکی از خبرگزاری ها گفت: من در آن مصاحبه گفتم که در خصوص توافق FATF اطلاعات تخصصی و کارشناسی ندارم و باید کارشناسان در این خصوص نظر دهند.

وی سپس افزود: متاسفانه برخی از خبرنگاران این موضوع را طور دیگری تفسیر کردند. متاسفانه در کشور خیلی ها به افرادی عادت کرده اند که در گذشته در خصوص همه چیز اظهارنظر می کردند و از همه چیز به زعم خودشان سر درمی آوردند، درحالیکه این چنین نبود.

دکتر پزشکیان سپس افزود: من فقط می توانم در خصوص مسائل خاص و مربوط به حوزه خودم نظر کارشناسی دهم. وقتی با یک عده ای مواجه هستیم که در خصوص همه چیز نظر می دهند، نتیجه اش می شود همین وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور که بعداز ۳۸ سال هنوز بسیاری از مشکلات کشور حل نشده است.

نائب رئیس اول مجلس سپس ادامه داد: متاسفانه در کشور جرات و جسارت این را نداریم که بگوییم “نمی دانم” ! ما به تجربه و نظر کارشناسان نیاز داریم تا به این وضعیت بهبود بخشیم و مشکلات کشور را به دست متخصصان حل کنیم. اینها دنبال کسی هستند که همه چیز را بداند و برای همه چیز نسخه بدهد که مطلقا چنین کسی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه همین افرادی که در خصوص همه چیز نظر می دهند صادق نیستند و ادعای درست بودن می کنند، افزود: در خصوص همین بحث شفاف شدن حساب های بانکی با قاطعیت می گویم که آنهایی از شفاف شدن حساب های بانکی می ترسند که خود، پول مردم را می دزدند.

دکتر پزشکیان سپس گفت: خائن کسی است که در این مملکت از شفاف شدن حساب های بانکی می ترسد. برخی از رسانه ها از همه موضوعات برای تخریب دولت استفاده می کنند که بی انصافی است و باید حق را در تمام زمینه ها گفت و توجهی به حزب و سیاست افراد و گروه ها نداشت.

نائب رئیس اول مجلس سپس با مطرح کردن این سوال که چرا برخی ها از شفاف شدن حساب های بانکی می ترسند؟ ادامه داد: آنها از این غیرشفاف بودن سود می برند و استفاده می کنند. باید بانک های کشورمان حساب های شفاف داشته باشند. بدون شک اگر پول ها و حساب ها شفاف باشد جلوی فساد، دزدی، پولشویی و زمین خواری در کشور گرفته می شود.

مسعود پزشکیان مجلس

وی ادامه داد: همه این فسادها به این خاطر است که داده ها و دریافتی ها شفاف نیست و طبیعی است که وقتی این حساب های بانکی شفاف نیست، رانت و قاچاق هم بوجود می آید.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس همچنین گفت: آنچه که در مورد توافق FATF می دانم این است که در دنیا پول را نمی توان به سادگی جابه جا کرد، شفاف شدن حساب ها خیلی به نفع کشور است.

وی با انتقاد از برخی برنامه های پخش شده صدا و سیما گفت: باید در صدا و سیما متخصصان امر در مورد توافق FATF نظر دهند نه آنهایی که کارشناس این حوزه نیستند و حتی نمی توانند یک متن ساده انگلیسی را درست ترجمه کنند.

دکتر پزشکیان ادامه داد: وضعیت این مملکت بهبود خواهد یافت به شرطی که از نظرات کارشناسان استفاده کنیم، با شعار و احساسی عمل کردن چیزی درست نمی شود.

وی در خصوص اظهارات منتسب شده به وی در خصوص اینکه “سپاه برود با بانک های خودش کار کند”، گفت: این افرادی که برخی مسائل کوچک را به این صورت تفسیر می کنند مغرض هستند و به مردم اطلاعات غلط می دهند، آنها در مصاحبه روز گذشته بنده نیز طور دیگری مسائل را تفسیر کردند. من تاکید می کنم که سپاه باید مشکلش در این خصوص حل شود و باید برای حل شدن مشکلش هم کارشناسان و متخصصان نظر دهند.

دکتر پزشکیان با تاکید بر اینکه برچسب مخالف سپاه بودن به من نمی‌چسبد، افزود: چندین مرتبه گفته ام و بازهم می گویم که اگر سپاه و بسیج در این کشور نبودند این کشور برای هزارمین بار تخریب می شد.

وی با انتقاد شدید از کسانی که می‌گویند به سپاه توهین کرده است، گفت: این هم کار هدفمندی است. من بارها گفتم کشور، بدون وجود سپاه و بسیج نابود می‌شد. حرف من این است که برای حل مشکل سپاه باید توسط کارشناسان راهکار پیدا شود، راهکار توسط من پیدا نمی‌شود، اینکه می‌گویم راه‌حل را باید کارشناس بدهد؛ یعنی من با سپاه مشکل دارم؟

وی ادامه داد: من تمام جوانی‌ام را در بسیج و جبهه گذراندم، امروز برچسب ضد سپاه به من نمیچسبد، من از اینها بسیجی‌ترم.

نائب رئیس اول مجلس با تاکید بر اینکه بحث FATF روی شفافیت مالی و حساب های بانکی است، ادامه داد: چرخش پول شفاف نیست و این باعث بروز فساد می شود.

وی سپس افزود: رژیم صهیونیستی هم مخالف FATF است و در کشور ما نیز برخی ها در این زمینه مخالف هستند. نباید به باطل لباس حق پوشاند.

دکتر پزشکیان ادامه داد: توهین به جامعه هست که افراد غیرمتخصص در خصوص برخی مسائلی که در آنها کارشناس نیستند، اظهار نظر می کنند.

وی سپس گفت: آنهایی از شفاف شدن حساب های بانکی می ترسند که منافعشان در خطر است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :