سلسله‌ نشست‌های علمی- تخصصی اساتید گروه‌های معارف دانشگاه‌های استان با برگزاری دومین روز از نشست‌ خود، با حضور جمعی از استادان این گروه در روز نهم شهریور ماه به کار خود پایان داد.

به گزارش تبریزمن، “محمدحسین صومی” رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این نشست ضمن گرامی‌داشت یاد شهدا، اظهار کرد: ما به عنوان جزئی از دانشگاه، همواره در تلاش خواهیم بود که گفتمان انقلاب در دانشگاه پابرجا بماند؛ چرا که ما به عنوان یک کارگر ساده همواره باید در این عرصه حضور داشته و در خدمت دانشگاه باشیم.

وی با اشاره به اینکه بنده از دوران کودکی با گفتمان انقلاب اسلامی آشنا شده و توفیق حضور در کنار افراد درست را داشته‌ام، بیان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است و اگر کسی از این حدود تخطی کند راه درست را در پیش نگرفته است.

وی با اشاره به آسیبی که کشور را درگیر خود کرده است، اظهار کرد: در برخی از موارد مشاهده می‌شود که افراد اشکالات متعددی از یکدیگر گرفته و افشاگری می‎کنند.

صومی با تاکید بر نقش موثر روحانیون، اضافه کرد: روحانیت باید به اصول اولیه پایبند باشند؛ چرا که روحانی باید آزاد و پایبند به اصول انقلابی باشند.

وی با تاکید بر اینکه ما دارای یک‌سری معارف هستیم که باید همواره به آنان پایبند باشیم، خاطرنشان کرد: دانشجو باید روحانیت را به عنوان منادی عدالت بشناسد؛ چرا که اگر این موضوع به ظهور برسد دیگر نیاز به تبیین بسیاری از موارد نبوده و دانشجو خود به خود با گفتمان انقلاب اسلامی آگاه خواهد شد.

وی با بیان اینکه بنده زجر روحانیت را درک می‌کنم، یادآور شد: لباس روحانی قداست دارد و ما احترام خاصی به این قشر قائل هستیم؛ چرا که یک روحانی به واسطه‌ی لباس خود که مشهود است، باید در مواردی که امورات خلاف شرع را مشاهده می‌کند، لب به اعتراض بگشاید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه قشر روحانیت پاک بوده و همواره نیز باید پاک باشد، تاکید کرد: روحانیون از برخی لذت‌های روزگار گذشت کرده و لباس مخصوص به تن کرده‌اند و برخی از محدودیت‌ها را نیز به این واسطه به جان خریده‌اند.

وی با اشاره به ماجرای آتش‌سوزی اخیر در بیمارستان رازی نیز گفت: در این ماجرا که احتمالا به علت پرتاب سیگار توسط یکی از بیماران به انبار حادث شده است، پرسنل با تمام تلاش در عرض چهار دقیقه، تعداد ۱۴۰ نفر بیمار را در شب تاریک، از مکان وقوع آتش‌سوزی دور کردند، که کار بسیار بزرگی است.

وی ادامه داد: در این ماجرا هرکس جمله‌ای گفته و تفسیر می‌کند و در فضای مجازی نیز در این خصوص تاختند؛ اما ما به عهد خود پایبند هستیم.

صومی افزود: کسانی که نان انقلاب را می‌خورند نباید از مسیر اصلی آن خارج شوند و باید حامی آرمان‌های انقلاب باشند و همچنین امروزه نیز در همین راستا، از مدافعان حرم حمایت کرده و دفاع می‌کنیم.

وی در پایان اعلام کرد: در تلاش خواهیم بود که تا سال ۹۶، با همکاری دانشگاه‌ها و اقتصاد دانش‌بنیان چندین عضو از بدن را با استفاده از طب نوین ساخته و ارائه دهیم.

گفتنی است؛ سلسله‌ نشست‌های علمی-تخصصی اساتید گروه‌های معارف دانشگاه‌های استان، با آخرین جلسه‌ی خود به سخنرانی “جواد منصوری” از فرماندهان اسبق سپاه در تالار دانشکده پیراپزشکی تبریز برگزار شد و همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز از ایشان سوالاتی در مورد جریان مجاهدان خلق کرده و جواب خود را نیز دریافت کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :