معاون فرهنگی و امور جوانان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به تغییر منفی برخی ارزش ها در جامعه، گفت: رسیدن به ثروت بدون کار و تلاش از جمله آسیب های فرهنگی جامعه است.

به گزارش تبریزمن،  امیر تقی زاده در مراسم اختتامیه برنامه های اوقات فراغت شهرستان میانه، با اشاره به کم رنگ شدن ارزش هایی مثل کار و تلاش در جامعه افزود: دست یابی به ثروت کلان بدون تلاش و کوشش در بین نسل جوان رواج بیشتری یافته که یکی از بهترین راه های مبارزه با چنین ذهنیت هایی توجه به ادبیات غنی ایران اسلامی است که در آن تلاش و کوشش به عنوان یک ارزش و فراتر از آن یک عبادت قلمداد می شود.

وی با درخواست از متولیان اوقات فراغت برای توجه به فرهنگ و ادبیات غنی کشورمان در برنامه های اوقات فراغت گفت: عدم توجه به ادبیات در یک جامعه سرعت انتقال ارزش ها را کند کرده و جامعه را دچار بحران ارزش می کند.

تقی زاده با بیان اینکه اوقات فراغت زمان بسیار مناسب برای انتقال مفاهیم و ارزش های اجتماعی به جوانان است، گفت: قشر دانش آموز و دانشجو برحسب شرایط زمانی از بیشترین زمان اوقات فراغت برخوردارند که لحاظ دادن روحیات و نیازهای این قشر در بحث برنامه های اوقات فراغت به غنی سازی گذران اوقات فراغت آنها کمک می کند.

وی، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، این هفته را یادآور رشادت ها و ایثارگری های قهرمانانی دانست که با تثار جان خود درس عشق به وطن و دفاع از کیان میهن در راه ارزش های ناب اسلامی دادند.

تقی زاده افزود: این ارزش ها باید به نسل جوان منتقل شود، زیرا که این نسل امروز پاسدار ارزش های والای نسل دوران جنگ هستند و تبلور بارز انتقال ارزش های آن دوران افتخارآمیز توسط شهدای مدافع حرم به منصه ظهور می رسد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :