در درگیری ارتش و نیروهای مردمی یمن با نیروهای عربستانی در منطقه عسیر عربستان واقع در مرز جنوبی با یمن، یک نظامی عربستانی کشته و شماری نیز زخمی شدند.

به گزارش تبریزمن، پایگاه خبری شبکه المسیره یمن، گروهبان «جبران حسن قلمز»، شب گذشته در درگیری با نیروهای ارتش یمن زخمی و پس از انتقال به بیمارستان، امروز (چهارشنبه) بر اثر شدت جراحات کشته شده است.
در همین حال در روزهای گذشته نیز در درگیری میان ارتش و نیروهای مردمی یمن و نظامیان عربستانی در منطقه ربوعه شماری از نیروهای عربستانی به هلاکت رسیدند.

همچنین منابع نظامی یمن روز یکشنبه اعلام کردند که یکی از افسران ارتش سودان که در تجاوز علیه یمن شرکت داشته، در درگیری با ارتش و نیروهای مردمی یمن در تعز کشته شده است.

امروز همچنین منابع محلی در استان «ابین» گزارش دادند که گروه تروریستی القاعده در جاده اصلی بین این استان و عدن نقاط امنیتی و پست های بازرسی ایجاد کرده است.

رسانه های یمنی به نقل از شهروندان زنگبار اعلام کردند که گروه هایی از تروریست های القاعده پس از اخراج کارمندان دولتی، مراکز حکومتی این شهر را بدون درگیری اشغال کردند.

عربستان با ائتلاف ۹ کشورعربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا ازششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات، تاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسکونی مردم این کشور بمباران و منهدم شده است.

هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :