فرماندار شهرستان تبریز، کاشت هرگونه خشخاش و شاهدانه در حوزه استحفاظی شهرستان تبریز را رد کرد.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان از کاهش کشفیات مواد مخدر در شهرستان تبریز نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته تصریح کرد: مبارزه با مصرف مواد مخدر یکی از مهم ترین سیاست ها و اولویت های ماست و این سیاست، جدی تر از گذشته و با هدف ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز ماده ۱۶ تبریز بدون تخصیص اعتبارات دولتی، از تلاش های جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی و شورای هماهنگی مبارز با مواد مخدر تقدیر کرد و ادامه داد: خوشبختانه راه اندازی این مرکز، کاهش میزان سرقت و بسیاری از آسیب های اجتماعی را به همراه داشته است.

 وی تعداد مراکز بازتوانی معتادین در شهر تبریز را ۲۴ مرکز اعلام و تصریح کرد:  این مراکز، تعداد بسیار زیادی از جامعه آماری معتادین شهر تبریز را تحت پوشش ترک اعتیاد، حرفه آموزی و ایجاد اشغال قرار  می دهند.

فرماندار شهرستان تبریز با اشاره به امکان کمک نقدی مردم استان به مرکز ماده ۱۶ تبریز در قالب انجمن” نجات” ابراز کرد: امیدواریم میزان مشارکت های مردمی در این حوزه افزایش یابد تا در آینده ای نه جندان دور، شاهد کاهش و رشه کن شدن تمامی آسیب های اجتماعی باشیم.

شهرتی در بخش دیگری از سخنان خود، کاهش تدریجی قلیان سراها را یکی دیگر از سیاست ها و اولویت های مدیریت شهرستان اعلام کرد و گفت: از این پس، پروانه کسب قلیان سرای جدیدی صادر نخواهد شد.

 وی نسبت به انتشار برخی مطالب در برخی رسانه ها و بخصوص شبکه های اجتماعی؛ مبنی بر کاشت خشخاش و شاهدانه در تبریز تصریح کرد: بر اساس گزارش بخشداری و سایر مراجع ذیربط، هیچ گونه کاشت خشخاش و شاهدانه در حوزه استحفاظی شهرستان تبریز گزارش نشده است


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :