رئیس دادگستری خداآفرین گفت: در عملیات نیروهای امنیتی شهرستان، چهار هزار بطری انواع مشروبات الکلی از یک باند قاچاق کشف و یکی از قاچاقچیان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شد.

به گزارش تبریزمن، پرویز پوراحمد ارزش کالای کشف شده را پنج میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این باند قاچاق که اعضای اصلی آن غیر بومی بودند قصد وارد کردن مشروبات الکلی از ارمنستان از طریق رودخانه مرزی ارس به داخل کشور را داشتند که در دام نیروهای امنیتی گرفتار شدند.

وی گفت: اعضای این باند که دارای سوء سابقه کیفری قاچاق کالای ممنوعه هستند، اقدام به شلیک گلوله به سوی ماموران می کنند که در درگیری مسلحانه بین نیروهای امنیتی و قاچاقچیان، یکی از اعضای این باند براثر اصابت گلوله کشته می شود .

پوراحمدخاطر نشان کرد: علاوه بر مشروبات الکلی یک دستگاه وانت نیسان و چند عدد قایق پارویی نیز که قاچاقچیان برای عبور دادن کالا از رود مرزی ارس استفاده می کردند از اعضا این باند کشف و ضبط شد .

رئیس دادگستری خداآفرین با اشاره به جوسازی برخی افراد در شبکه های اجتماعی اظهار کرد: این افراد با خط گرفتن از رسانه های بیگانه و با دامن زدن به این موضوع، قصد تشویش اذهان را عمومی دارند و می خواهند نظم و آرامش در نوار مرزی را خدشه دار کنند .

وی اقدام به موقع نیروهای امنیتی را در مقابله با قاچاقچیان تحسین کرد و گفت: مردم قدرشناس و مرزبانان واقعی این منطقه همیشه حامی افزایش امنیت مرزها بوده و در برقراری امنیت مرز خداآفرین نقش موثری دارند.

گفته می شود عضو بومی این باند قاچاق با ارمنستان و قاچاقچیان خارج از استان ارتباط داشته و با همدستی افراد غیربومی اقدام به قاچاق از آن سوی مرز می کرد.

شهرستان خداآفرین در نوار مرزی ۱۵۰کیلومتری رود ارس با کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان همسایه است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :