فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از کشف یک هزار و ۱۷۰ کیلوگرم مواد مخدر در ۹ ماهه نخست امسال خبر داد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش داشته است.

به گزارش تبریزمن، سردار محسن حسن خانی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان گفت: مبارزه و و پیشگیری اصولی از ترویج مصرف مواد مخدر در جامعه امری ضروری است.

وی افزود: نگرش مفید و کارا در زمینه مبارزه با مواد مخدر داشتن نگاه علمی و پیشگیرانه به این موضوع است و با اقدامات و نگرش صرفا امنیتی و نظامی نمی‌توان به نتایج مطلوب دست یافت.

وی بر لزوم افزایش فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای در راستای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و آگاه کردن خانواده‌ها تاکید کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود به بیان مهم ترین اقدامات نیروی انتظامی در هفت ماهه نخست سالجاری پرداخت که از آن میان می‌توان به کشف یک هزار و ۱۷۰ کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری چهار هزار و ۱۹۱ عامل تهیه و توزیع مواد مخدر در استان اشاره کرد.

حسن خانی مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های نیروی انتظامی دانست و گفت: در ۹ ماهه نخست امسال بیش از سه هزار و ۱۱۶ مورد پرونده در مراجع قضایی استان در ارتباط با خرده فروشان استان، مطرح و منجر به صدور حکم شده است.

به گفته وی، در سایه تلاش های مامورین نیروی انتظامی و با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۱۱ هزار معتاد از سراسر استان جمع آوری شده و تحویل مراکز اقامتی و درمانی و همچنین مرکز ماده ۱۶ شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :