فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز از کشف ۳۸ هزار نخ سیگار قاچاق توسط ماموران کلانتری ۱۲ عباسی خبر داد.

فرهنگ نوروزی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع کالای قاچاق در منطقه‌ای از تبریز، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ عباسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام تحقیقات پلیسی، موفق شدند انبار نگهداری کالای قاچاق را شناسایی کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از هماهنگی با دستگاه قضایی در بازرسی از محل دپوی کالای قاچاق، ۳۸ هزار نخ انواع سیگار قاچاق به ارزش تقریبی بیش از ۸۰ میلیون ریال کشف و دو نفر نیز در این رابطه دستگیر شد.

نوروزی با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به همراه کالای قاچاق کشف شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، خاطر نشان کرد: پلیس با تمام توان و ظرفیت خود در اجرای فرامین مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا تلاش خواهد کرد.

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز در خصوص مصرف مواد دخانی هشدار داد و گفت: مصرف دخانیات و عمدتا سیگار یکی از معضلات اساسی جامعه است که زیان های بهداشتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی را در بردارد و تنها اثرات بهداشتی سوء آن برای فرد مصرف کننده نیست، بلکه می تواند اطرافیان را نیز در معرض خطر جدی قرار دهد.

با هوشیاری پلیس، سارق خودرو حین سرقت دستگیر شد

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز از ناکامی سارق حرفه‌ای خودرو و دستگیری وی حین سرقت توسط ماموران کلانتری ۱۹ شهرک اندیشه خبر داد.

نوروزی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو در منطقه ای از تبریز، بررسی موضوع و شناسایی سارق یا سارقان احتمالی، در دستور کار ویژه ماموران کلانتری ۱۹ شهرک اندیشه  قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران این کلانتری حین گشت زنی متوجه حرکات مشکوک فردی در اطراف یک دستگاه خودروی سواری شدند و با نزدیک شدن و بررسی بیشتر، مشاهده کردند که او در حال سرقت خودرو مذکور hsj.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران با سرعت عمل و هوشیاری موفق شدند بلافاصله متهم را دستگیر کنند؛ اظهار داشت: متهم در ابتدا منکر هرگونه سرقت بود، اما در بازجویی های تخصصی و با مشاهده شواهد و مدارک، به یک فقره سرقت  خودرو دیگر نیز اعتراف کرد که خودروی سرقتی از محل مورد اعتراف وی، کشف و ضبط شد.

نوروزی با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی و بررسی تخصصی تحویل پلیس آگاهی استان شد، اظهار داشت: سارق، خودروهایی که اکثرا فاقد تجهیزات ایمنی و دزدگیر بودند را در محل های کم تردد شناسایی و اقدام به سرقت لوازم داخلی خودرو و محتویات آن ها می کرد.

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز در پایان ضمن تاکید بر نقش بسیار موثر همکاری و مشارکت مردمی در پیشگیری و کشف جرایم به ویژه سرقت، از آنان خواست تا از طریق سامانه ۱۱۰ همواره یار و یاور پلیس در اجرای ماموریت ها باشند.

دستگیری سارقان حرفه ای خودرو و داخل خودرو در تبریز

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز از دستگیری سه نفر سارق حرفه ای خودرو و قطعات خودرو توسط ماموران انتظامی کلانتری ۱۷ ولیعصر (عج) خبر داد.

نوروزی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو و داخل خودرو در منطقه ای از تبریز، شناسایی سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار ویژه پلیس تبریز قرار گرفت.

وی بیان داشت: ماموران کلانتری ۱۷ ولیعصر (عج)، با انجام تحقیقات و بررسی اسناد موجود، موفق شدند یکی از سارقان اصلی را شناسایی کرده و پس از هماهنگی با دستگاه قضایی، وی را هنگام پرسه زنی با خودروی مسروقه طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.

نوروزی تصریح کرد: متهم که در ابتدا منکر هرگونه جرم می شد، در بازجویی تکمیلی با توجه به شواهد و قرائن موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به هشت فقره سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو با همدستی دو سارق دیگر و محل اختفای آنان اعتراف کرد.

وی افزود:ماموران در ادامه پس از هماهنگی با دستگاه قضایی و شناسایی محل مورد نظر، موفق شدند طی یک عملیات غافلگیرانه، دو سارق دیگر را  نیز در این محل دستگیر و در بازرسی از محل اختفای متهمان، تعداد زیادی قطعات سرقتی خودرو ازجمله چندین دستگاه پخش خودرو، باطری خودرو، دینام خودرو، تعدادی آمپلی فایر و باند خودرو و تعدادی لوازم داخل خودرو از جمله گوشی همراه، کیف پول و ساک شخصی کشف و ضبط کردند.

این مقام انتظامی افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی، به همراه لوازم کشف شده جهت بررسی تخصصی به پلیس آگاهی استان معرفی شدند.

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز در پایان به شهروندان توصیه کرد تا هنگام ترک خودروی خود دقت کنند که درب ها و شیشه ها کاملا بسته باشند، وسایل شخصی و قیمتی (مانند کیف پول، ساک، گوشی، عینک آفتابی و …) را بصورت قابل رویت و مشخص در داخل خودرو قرار ندهند و اتومبیل خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان و قفل سوئیچ و یا قفل پدال و سایر تجهیزات بازدارنده مجهز کنند تا شاهد وقوع این نوع سرقت ها نباشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :