فرماندار بناب گفت: سال گذشته با تشکیل ۱۱۰ فقره پرونده، ۱۰۰ دستگاه انواع خودرو توقیف و به ارزش ۸۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در این شهرستان کشف شده است.

به گزارش تبریزمن، ولی‌الله فرج‌اللهی صبح امروز در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بناب با انتقاد از ترویج فرهنگ استفاده از کالای خارجی در کشور اظهار کرد: باید قبول کنیم که استفاده از کالای خارجی در کشور به منزله تعطیلی واحدهای تولیدی و کاهش اشتغال است؛ از این رو باید با فرهنگ‌سازی مردم را به استفاده از کالای تولید داخلی ترغیب و تشویق کنیم.

وی افزود: یکی از اولویت‌های اصلی و سیاست این کمیسیون باید آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی بین مردم برای استفاده از کالای ایرانی باشد.

فرماندار بناب رشد چشمگیر کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته در این شهرستان را نشان دهنده اهتمام جدی مسئولان امر در کنترل مبادی ورودی و مبارزه بی‌امان با پدیده قاچاق دانست و از همه دست‌اندرکاران این حوزه قدردانی کرد.

فرج‌اللهی بر تداوم مبارزه با قاچاق در شهرستان بناب تأکید کرد و گفت: با افرادی که به خاطر منافع شخصی خود قانون‌شکنی می‌کنند باید برخورد شود و بر خود وظیفه می‌دانم از هر اقدام ویژه‌ای در این زمینه تقدیر کنم.

وی آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی برای استفاه از کالای ایرانی و مبارزه جدی و بی‌امان با قاچاق کالا را دو مأموریت اصلی این کمیسیون در سال جدید دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت این شهرستان و قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی استان‌های غربی کشور و اینکه همیشه از این شهرستان به عنوان ترانزیت کالا استفاده می‌شود وظیفه ما را در برخورد با قاچاق کالا بیشتر می‌کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب از کشف و ضبط ۱۲۱ هزار و ۹۱۹ عدد داروی قاچاق، ۲۸ هزار عدد انواع مواد محترقه و ۱۵۳ هزار و ۱۵۶ عدد لوازم آرایشی طی سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

فرج‌اللهی گفت: در این ارتباط با تشکیل ۱۱۰ فقره پرونده، ۱۰۰ دستگاه انواع خودرو توقیف و به ارزش ۸۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط شده است که ارزش کالای قاچاق کشف شده ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش یافته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :