فرماندار شهرستان تبریز گفت: کشور امروز به تحقیقات و پژوهش های هدفمند و کاربردی مراکز علمی و دانشگاهی دارد و در صورت غفلت از این مهم احتمال بروز انحراف در جریان علمی وجود خواهد داشت.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر روز سه شنبه در آئین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی، پژوهش هدفمند را دارای منفعت برای بشریت، تسهیل کننده زندگی امروزی، افزاینده پیوندهای انسانی و دارای قابلیت اجرایی دانست.

وی افزود: اگر از تولید و اشاعه پژوهش های هدفمند غافل شویم با آفتی بزرگ روبرو می شویم که منجر به تولید نظریات خطرناک از قبیل تهدیدهای زیستی، نابود کننده نسل ها، شکل گیری ابرتروریسم هسته ای و سایر اتفاقات ناگوار خواهیم بود.

وی، حداقل ضرر پژوهش های بی هدف را اتلاف زمان و تحلیل انرژی قشر تحصیل کرده بیان کرد و گفت: اگر ارزش زمان و استعدادهای فرهیختگان را نادیده بگیریم این مساله منجر به هدررفت بهترین سرمایه های انسانی جامعه می شود.

شهرتی فر، از آمادگی دستگاه های اجرایی به ویژه فرمانداری تبریز برای حمایت از پژوهشگران و دانشگاهیان خبر داد و ابراز امیدواری کرد پیوستن حلقه های علم و عمل جریانات علمی و فکری مفیدی به جامعه تزریق کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :