دور و زمانه‌ی جالبی شده! تیم اداره‌کننده و مولف فرهنگ لغت آکسفورد یک ایموجی را به عنوان کلمه‌ی سال انتخاب کرده‌اند.

به گزارش تبریزمن،

فرهنگ لغت آکسفورد هر سال کلمه‌ای را به عنوان کلمه‌ی سال انتخاب می‌کند و معیارهایش برای انتخاب این کلمه این است که اهمیت خاصی در آن سال پیدا کند و همچنین خیلی زیاد استفاده شود. این کلمه معمولا حس و حال و فضای فرهنگی روز را بازتاب می‌کند. امسال فرهنگ لغت آکسفورد یک ایموجی را به عنوان کلمه‌ی سال انتخاب کرده که واقعا انتخاب مناسبی است. این کلمه، ایموجی “چهره با اشک شوق” است.

oxford1

اکثر ما در پیام‌هایی که به دوستان و آشنایان‌مان می‌فرستیم یا کامنت‌هایی که می‌گذاریم، علاقه‌ی زیادی به استفاده از این ایموجی برای واکنش به مطالب خنده‌دار داریم. ایموجی «چهره با اشک شوق» در رقابت با کلماتی مثل Dark Web، on fleek و ضمیر آنها برنده شد. ایموجی مورد اشاره به این دلیل انتخاب شد که “بهتر از هر کلمه‌ی دیگری می‌تواند فضای فرهنگی، روحیه و سرگرمی‌های افراد در سال ۲۰۱۵ را نشان ‌دهد.”

ایموجی

 در بلاگ آکسفورد نوشته شده که امسال ایموجی‌ها محبوبیت زیادی به دست آوردند. حتی برند‌های مهم و نامزدهای ریاست جمهوری هم از آنها استفاده می‌کردند. مسوولان آکسفورد میزان استفاده از ایموجی «چهره با اشک شوق» را در همکاری با شرکت ارایه دهنده‌ی صفحه کلید SwiftKeyاندازه‌گیری کردند. تحقیقات آنها نشان داد که «چهره با اشک شوق» در سراسر جهان بیشترین استفاده را دارد. این ایموجی در بریتانیا ۲۰ درصد و در آمریکا ۱۷ درصد از کلمه‌های استفاده شده را تشکیل می‌دهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :