مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از کلنگ زنی فاز توسعه شهرک صنعتی شهید سلیمی در هفته دولت خبر داد.

به گزارش تبریزمن، “مرتضی نیرومند” صبح امروز در حضور نمایندگان رسانه های آذربایجان شرقی گفت: فاز توسعه شهرک صنعتی شهید سلیمی به وسعت ۴۸۰ هکتار در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

وی از توسعه شهرک صنعتی عالی نسب نیز خبر داد و گفت: فاز توسعه این شهرک در ۲۸۶ هکتار در آینده ای نزدیک کلنگ زنی می شود. توسعه شهرک صنعتی مصالح ساختمانی نیز در ۸۰ هکتار انجام می شود که مطالعات زیست محیطی همه این طرح ها نیز انجام شده است.

نیرومند از تعیین محل تصفیه خانه شهرک صنعتی عالی نسب خبر داد و گفت: برای تعیین این محل بودجه داشتیم، اما محل مناسب برای تصفیه خانه نداشتیم، اما به جد پیگیر این موضوع هستیم و از محل توسعه شهرک محل مناسب برای احداث تصفیه خانه در نظر گرفته می شود.

وی از استقرار صنایع دانش بنیان و دانش سلامت در شهرک صنعتی تبریز چهار خبر داد و گفت: صنایع غیر آلاینده و پاک تبریز در این دو فاز ۷۰ هکتاری این شهرک مستقر می شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از حل مشکل شهرک صنعتی سنگ آذرشهر و شهرک اسکو خبر داد و گفت: شهرک سنگ آذرشهر در کنار شهرک سلیمی احداث می شود و شهرک صنعتی اسکو هم در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

نیرومند از تجهیز شهرک های صنعتی به ایستگاه آتش نشانی، فیبر نوری، تلفن ثابت، گاز و… خبر داد: همه تلاش های ما برای تجهیز بیشتر شهرک های صنعتی استان و ایجاد رفاه بیشتر برای صنعتگران استان است.

وی از تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: تا کنون در ۹ شهرک صنعتی استان با حضور استاندار محترم موانع تولید در شهرک های صنعتی بررسی شده و برای حل آن ها دستورات لازم داده شده است.

مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از آماده شدن زیرساخت های سرمایه گذاری در شهر صنعتی بعثت خبر داد و گفت: ۱۰۰ هکتار از شهر صنعتی شهرک آماده سرمایه گذاری است و چهار واحد عملیات ساختمانی خود را شروع کرده اند.

نیرومند در خصوص مشکل وقفی بودن زمین های شهر صنعتی بعثت نیز، گفت: توافق های بسیار خوبی در حال انجام است و به زودی خبرهای خوبی در این خصوص خواهیم داد.

وی تاکید کرد: شهر صنعتی بعثت یکی از پروژه های ماندگار در آذربایجان شرقی است و بی شک باعث رشد صنعتی چشمگیری در استان خواهد بود و لازم است همه ما از این فرصت بزرگ حمایت کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :