به گزارش تبریزمن، سجاد حسین زاده کارشناس و مربی سابق تیم ملی فوتبال نابینایان در واکنش به اظهارات سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز گفت: قبل از اینکه صبحت خود را آغاز کنم، یک خواهش از تمامی رسانه، پیشکسوتان، مربیان و کسانی که صحبت های آنها در انظار عمومی مطرح می شود دارم. آن هم اینکه با توجه به اینکه صحبت های آنها جایگاه حقوقی پیدا می کند خواهشا کمی فکر کنند و بعد حرف بزنند. امیدوارم احترام متقابل را حفظ کنیم تا در نتیجه باعث متضرر شدن جامعه فوتبال نشویم.

وی ادامه داد: آقای کمالوند در خصوص پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال حرفی زده است که باید توضیحاتی بدهم چرا که مخاطب مستقیم وی من بودم. اگر من افتخارات و سوابق خود را تک به تک بشمارم قطعا سر آقای کمالوند گیج می رود، اولا آقای کمالوند که می گوید من نمی دانم اینها در کجا فوتبال بازی کرده اند حق دارد چنین حرفی بزند، حق دارد اطلاعی نداشته باشد چرا که از فوتبال تبریز هیچ چیزی ندانسته و هیچ کسی را نمی شناسد. از لرستان به تبریز آمده و حق دارد که از فوتبال تبریز هیچ اطلاعاتی نداشته باشد. حق دارد که صاحب نظران تبریز نشناسد، ایرادی به وی نمی گیرم. چرا که شناخت بسیار ضعیفی دارد.

این کارشناس فوتبال افزود: افتخار دارم که در تمامی رده های سنی را در سطح اول فوتبال بازی کرده ام و حتی سال ۶۸ به تیم ملی ارتش انتخاب شده ام. در ارتباط با سابقه مربی گری خود نیز باید بگویم ۱۰ سال کاپیتان و مربی تیم برق آذربایجان شده ام. تمامی باشگاه های آذربایجان بازی کرده ام، یکی از افتخارات من حضور در اولین بازی رسمی مقابل تیم ماشین سازی با سن ۱۶ سالگی و به ثمر رساندن گل در مقابل این تیم می باشد. مدارک مدیریت و مربیگری بخواهم بگویم، از ۱۰ سال قبل بالاترین مدرک مربی گری یعنی مدرک A آسیا را داشتم که فکر کنم آن زمان آقای کمالوند هنوز پا به عالم فوتبال نگذاشته بودند.

وی اظهار داشت: همچنین مدیریت در فوتبال خوانده ام، اولین مربی هستم که قهرمانی جهان در کارنامه دارم. ۱۰ مسابقات آسیایی، جهانی و پارالمپیک در سابقه کارم دیده می شود. عنوان بهترین و موفق ترین مربی سال ۹۱ استان را کسب کرده ام. چند سال پشت سر هم به عنوان مدیر موفق و اخلاق مدار ترین مدیر مدارس فوتبال استان انتخاب شده ام. عنوان های کشوری من به قدری هستند که در ذهن آقای کمالوند جای نمی گیرند.

حسین زاده بیان کرد: مهم ترین مسأله ای که هست، در این مدت به هیچ عنوان هیچ شخصی در فوتبال آذربایجان نمی تواند بگوید که سجاد حسین زاده چه در رفتار و چه در گفتار به کسی بی احترامی کرده است. بنده برای سال های متوالی به عنوان نماینده استعداد یاب فدراسیون فوتبال در شمالغرب کشور هستم.

وی تصریح کرد: همان بازیکنانی که زیر نظر آقای کمالوند کار می کنند، دسترنج من و همکاران من می باشند. آقای علیرضا نقی زاده ای که در اوج اقتدار در تیم ملی امید نیز حضور دارد توسط آقای کمالوند به تیم دیگری رفته و از تبریز دور شده است. بازیکنانی هستند در تراکتورسازی و گسترش فولاد که توسط من پرورش یافته اند. اینها تنها بخشی از رزومه من بود که آقای کمالوند اگر شناختی ندارید دلیل بر این نیست که کارشناسی وجود ندارد. آقای کمالوند خیلی راحت به همه تاخت و تاز می کند، آقای رسول صادقی گفته است تیم مسنی بسته ای و شما نیز ناراحت شده اید. این موضوع را هم خیلی راحت می توان از سایت سازمان لیگ پیگیری کرد. آقای کمالوند باید ظرفیت انتقاد پذیری خود را بالا ببرند.

مربی سابق تیم ملی فوتبال نابینایان کشور تصریح کرد: حال در خصوص سوابق آقای کمالوند صحبت کنیم. شما یکدفعه تراکتور را به لیگ برتر آورده اید. زمانی که شما به یک بینا نمی توانید آموزش بدهیم، ما در تیم ملی نابینایان آنقدر توان داشتیم که به نابینایان کشور فوتبال یاد داده و قهرمان جهان شدیم و پرچم آمریکا و انگلیس زیر پرچم کشور عزیزمان قرار گرفت.

وی گفت: آقای کمالوند شما تیمی را به لیگ برتر آوردید که از حمایت هواداران میلیونی برخوردار بود. علاوه بر این، مسئولین استانی و حتی فدراسیون نیز حامی تراکتورسازی بودند. چرا که پتانسیل حضور هواداران در استادیوم می توانست در افزایش سهمیه آسیایی و حضور حامیان مالی به ایران کمک کند و این هواداران تراکتورسازی بودند که توانستند به فوتبال ایران کمک کنند. آقای کمالوند شما تراکتورسازی را لیگ برتری کردید درست ولی در مقابل، تیم شهرداری را آن زمان به ناکجاآباد برده اید که سال ها زمان می خواهد تا آن افتضاح از یاد برود و تبریز را از آن موضوعات تبرئه کنیم.

حسین زاده افزود: اگر با لیگ برتری کردن یک تیم زمین و زمان را به هم می زنید، مربیان بزرگی همچنون، شیخ لاری، دست نشان، رسول خطیبی و خیلی های دیگر تیم دسته یکی را لیگ برتری کرده اند. آقای کمالوند در بخشی از صحبت های خود ادعا کرده است که سابقه افرادی که در صدا و سیما حضور دارند چه می باشد. این آقا به قدری پایش را از گلیم خود دراز کرده است که به خود اجازه می دهد در جایگاه مدیرعامل صدا و سیما می نشیند و با کمال پررویی به مدیرعامل صدا و سیما می گوید شما نمی دانید چه کسی بیاورید.

وی گفت: در فوتبال آذربایجان به قدری بازیکن، پیشکسوت وجود دارد که آقای کمالوند در کنار این افراد عددی نیست. فوتبال تبریز، تراکتورسازی و هوادارانش آقای کمالوند را مطرح کرد و نباید در صدا و سیما گفت این کارشناسان را از کجا آورده ای، افراد باید در جایگاه خود باشند و در جایگاه خود صحبت کنند. آقای کمالوند ظرفیت پذیری شما خیلی کم است با یک حرف منقلب شده اید و در چند برنامه و مصاحبه خود علیه کارشناسان صحبت کرده و توهین کرده اید. متأسفانه در عمل هیچ ارزش و احترامی قائل نیستید و امیدوارم کمی به این موضوع توجه کنید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :