به گزارش تبریزمن، دو تیم گسترش فولاد تبریز و پرسپولیس تهران در یکی از بازی های حساس هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر روز یکشنبه و از ساعت ۱۸:۰۰ در استادیوم بنیان دیزل شهر تبریز به مصاف هم خواهند رفت.

تیم گسترش فولاد که میزبانی این دیدار را عهده دار خواهد بود، توانست در هفته گذشته رقابت های لیگ برتر با متوقف کردن تراکتورسازی در یک بازی پرحاشیه و حرف و حدیث دار، وضعیت خود در جدول رده بندی را حفظ کند و امیدوار باشد تا با کسب نتایج خوب در دو هفته باقی مانده از جمع تیم های سقوط کننده خارج شود.

با این حال نمی توان در به صورت قطعی از آینده این تیم سخن به میان آورد و نتایج رقبا نیز در تعیین سرنوشت تیم های سقوط کننده بسیار موثر است.

شاگردان فراز کمالوند که هم اکنون با بیست هشت امتیاز از بیست و هشت بازی در رده یازدهم جدول رده بندی لیگ برتر قرار دارند، با تیم های حاضر در منطقه سقوط، اختلافی سه امتیازی دارند.

1111 (7)

در سمت مقابل، پرسپولیسی قراردارد که تا همین دو سه  هفته پیش با گسترش فولاد یک امتیاز اختلاف داشته و هواداران پرشمار این تیم از جایگاه و رتبه ی تیم محبوشان در جدول به هیچ عنوان راضی نبوده و از اینکه اختلافی بسیار اندک با تیم های قعر جدولی داشتند، به ستوه آمده بودند.

اما با آمدن برانکو، سرمربی محبوب فوتبال دوستان ایرانی، وضعیت تیم کمی بهتر شده و آن ها هم اکنون دو برد پیاپی برابر تیم های پیکان و بنیادکار کسب کرده اند که با حضور ۱۰۰ هزار نفری هوادارانشان به دست آمد و نتیجه آن نیز صعود پرسپولیس به مرحله بعدی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا می باشد.

با این حال تیم سرخپوش پایتخت نه در کورس قهرمانی قرار دارد، نه برای کسب سهمیه می جنگد و نه اینکه مثل چند هفته گذشته برای فرار از منطقه سقوط تلاش می کند، پرسپولیس هم اکنون نسبتا به ساحل آرامش رسیده و برای بهبود عملکرد و روحیه خود برای موفقیت در جبهه ی آسیایی تلاش می کند.

با این حال دیدار با گسترش فولاد پلی است که پرسپولیس را به سه بازی بسیار حساس و تعیین کننده وصل می کند، ابتدا دربی پایتخت در آخرین هفته رقابت های لیگ برتر و نهایتا دو دیدار رفت و برگشت مقابل الهلال عربستان برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان.

دو تیم گسترش فولاد تبریز و پرسپولیس تهران تا به حال ۳ بار به مصاف هم رفته اند که نتایج کاملا برابری را کسب کرده اند، سهم هر تیم یک برد بوده و یک بازی نیز با تساوی خاتمه یافته است. با این حال چهارمین رقابت تاریخ دو تیم در روز یکشنبه، نقس تعیین کننده ای برای شاگردان فراز کمالوند و موقعیت این تیم در فصل آینده خواهد داشت. برانکو نیز هرگز علاقه ای به توقف روند رو به رشد تیمش برای گسترش فولاد نداشته و خواهان تقویت قوای ذهنی، روحی و روانی بازیکنان تیمش با کسب سه امتیاز کامل این دیدار خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :