معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: دولت در ۷ ماهه گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاران استان کمک مالی کرده است.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان هشترود اظهار داشت: شهرداری‌ها و دهیاران باید در توسعه اقتصادی شهرستان‌ها قدم اساسی بردارند زیرا پرچمدار اقتصادمقاومتی و در صف اول شهرداری‌ها و دهیاران هستند.

وی گفت: باید همه به این باور عمومی برسند که مشارکت تنها راه اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید در شهرستان‌ها به توان مردمی متکی شد، افزود: باید در شهرستان هشترود برای جذب افراد جویای کار منطقه و جذب افرادی که بتوانند ایجاد اشتغال کنند تلاش شود.

وی از مسوولان شهرستان هشترود خواست تا برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان از همه ظرفیت‌های شهری و روستایی از جمله مشارکت مردمی استفاده کنند.

پورمهدی با بیان اینکه بیش از ۶ هزار طرح در طول سه سال اخیر با اعتبار ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است، اظهار داشت: مدیریت استان در پروژه‌های مختلف از ظرفیت خیرین، اعتبارات دولتی و توان شهرداری‌ها استفاده کرده است.

وی ایجاد نمایشگاه دایمی محصولات کشاورزی در هشترود را ضروری دانست و افزود: امسال کشاورزان این شهرستان بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال گندم فروخته‌اند که باید تلاش شود این مبلغ در این شهرستان سرمایه‌گذاری شود.

پورمهدی افزود: در بازدیدی که از قلعه باستانی ضحاک داشتم متاسفانه عده‌ای جلوی پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و توریستی را گرفته‌اند و سرمایه‌گذار را در پیچ و خم ادارات سرگردان کرده‌اند که باید هر چه سریع‌تر مشکل این سرمایه‌گذار حل و فصل شود زیرا این قلعه مزیت گردشگری جهانی دارد که باعث می‌شود هزاران گردشگر خارجی به استان و این شهرستان بیایند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در استان با مشکل آب روبه‌رو هستیم اما خوشبختانه با وجود سد سهند این مشکل در هشترود وجود ندارد که از این رو ایجاد شیلات در پایاب سد سهند می‌تواند کمک شایانی به اشتغال و اقتصاد مقاومتی بکند.

پورمهدی در ادامه بر ایجاد صندوق‌های خرد روستایی تاکید کرد و افزود: این کار باعث جذب سرمایه‌گذار شده و همچنین باعث می‌شود سرمایه‌های افراد روستانشین به سایر شهرها نرود.

وی به نقش اساسی رسانه‌ها در جذب سرمایه‌گذار نیز اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی و معرفی پتانسیل‌های موجود هر منطقه از سوی رسانه‌ها می‌تواند زمینه‌های سرمایه‌گذاری و رشد و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی را فراهم سازد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :