مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۷۶۱ طرح اشتغال با اعتباری بالغ بر ۷۷ میلیارد ریال توسط این نهاد اجرا شده است.

به گزارش تبریزمن، حسین دشتی دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برای اجرای طرح های اشتغال ۱۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات امدادی و ۶۴ میلیارد ریال از طریق تسهیلات بانکی هزینه شده است، اظهار داشت: از این تعداد ۱۳۱ طرح از محل اعتبارات امدادی، ۶۳۰ طرح از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکها و ۱۵۰ طرح نیز به صورت تلفیقی(امدادی و بانکی) بوده است.

وی تصریح کرد: طرح های اشتغال اجرا شده شامل ۴۰ طرح کارانگیزی، ۳۳۹ طرح توان افزایی، ۳۸۲ طرح خودکفائی و ۵۳  طرح تبدیلی بوده و از مجموع طرح های اجرا شده ۲۶ طرح در بخش کشاورزی، ۲۰۵ طرح در دامپروری، ۳۰۵ طرح در صنایع دستی و ۲۲۵ طرح نیز در بخش خدمات هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶ هزار طرح تحت نظارت این نهاد در حال اجرا هستند، تاکید کرد: در سال ۹۴ برای ۸۰۳ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کاریابی شده که از این تعداد ۴۷۵ نفر زن و بقیه مرد هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سه ماهه اول امسال بیش از سه هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از آموزش های فنی و حرفه ای سازمان های متولی آموزشی بهره مند شدند که از این تعداد ۱۹۹ نفر در دوره های مهارت آموزی،  دو هزار و ۷۳۹ نفر در پایدار سازی و توسعه، ۵۵ نفر در دوره های کارآفرینی و ۵۱ نفر در حرفه آموزی دانش آموزی شرکت کردند.

به گفته دشتی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهره مندی مددجویان از آموزش های فنی و حرفه ای سازمان های متولی را در اولویت برنامه توانمند سازی مددجویان قرار داده است تا جامعه هدف بتواند به انجام فعالیت در رشته شغلی مورد علاقه خود بپردازد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خاطر نشان شد: از مجموع شرکت کنندگان در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای یکهزار و ۹۳۳ نفر مرد و بقیه زن بوده اند ودوره های آموزشی برگزار شده برای مددجویان تحت حمایت در بخش های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فعالیت های صنعتی و معدنی و خدمات بوده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :